SHMÚ vydal meteorologické výstrahy na DážďVietor na horách Zobraziť výstrahy

Prekročenie hladiny zodpovedajúcej stupňu povodňovej aktivity neznamená,
že stupeň povodňovej aktivity bol na toku vyhlásený

Pri dosiahnutí hladiny zodpovedajúcej stupňu povodňovej aktivity a pri vydaní
výstrahy na nebezpečenstvo povodne NEODPORÚČAME využívať tok na rekreačnú plavbu.

Údaje majú operatívny charakter, neprešli korekciou.

Bratislavský región

 StanicaTokČas meraniaVodný stav
 Bánovce n. BebravouRadiša30.5.2020 19:3088Hladina ustálená
 BiskupiceBebrava30.5.2020 19:3082Hladina ustálená
 Bohdanovce n/TrnavouTrnávka30.5.2020 19:3021Hladina ustálená
 BorinkaStupavka30.5.2020 19:3010Hladina ustálená
PBratislavaDunaj30.5.2020 19:30321Hladina ustálená
 BrestovecBrestovecký potok30.5.2020 19:306Hladina ustálená
 Brezová pod BradlomBrezovský potok30.5.2020 19:305Hladina ustálená
 BrodskéMorava30.5.2020 19:3049Hladina ustálená
 BukováTrnávka30.5.2020 19:30107Hladina ustálená
 Čáb - SilaRadošinka30.5.2020 19:3034Hladina ustálená
PChalmováNitra30.5.2020 19:3071Hladina ustálená
 ChvojnicaChvojnica30.5.2020 18:306Hladina ustálená
 ChynoranyNitra30.5.2020 19:3079Hladina ustálená
 Čierny BrodDudváh30.5.2020 19:3017Hladina ustálená
 ČunovoMošonský Dunaj30.5.2020 19:30118Hladina ustálená
 Čunovo - horná hladinaDunaj30.5.2020 19:3096Hladina ustálená
PDevínDunaj30.5.2020 19:30221Hladina ustálená
 Devínska Nová vesMorava30.5.2020 19:30163Hladina ustálená
 DobrohošťDunaj30.5.2020 19:30287Hladina ustálená
 GabčíkovoDunaj30.5.2020 19:30159Hladina ustálená
 HamuliakovoDunaj30.5.2020 19:30341Hladina ustálená
 HandlováHandlovka30.5.2020 19:3052Hladina ustálená
 HlohovecVáh30.5.2020 19:30155Hladina ustálená
 Horné OrešanyParná30.5.2020 19:1512Hladina ustálená
 IžaDunaj30.5.2020 19:30176Hladina ustálená
PJablonicaMyjava30.5.2020 19:3013Hladina ustálená
 JakubovMalina30.5.2020 19:3051Hladina ustálená
 KľačnoNitra30.5.2020 18:4515Hladina ustálená
 Kližská NemáDunaj30.5.2020 19:00212Hladina ustálená
 KolárovoVáh30.5.2020 19:30213Hladina ustálená
PKomárnoDunaj30.5.2020 19:30215Hladina ustálená
 KopčanyMorava30.5.2020 19:3067Hladina ustálená
 Krásna VesBebrava30.5.2020 19:3025Hladina ustálená
 KuchyňaMalina30.5.2020 19:3010Hladina ustálená
 KunovTeplica30.5.2020 19:3021Hladina ustálená
 LábMočiarka30.5.2020 19:3054Hladina ustálená
 LiešťanyNitrica30.5.2020 19:3069Hladina ustálená
 LopašovChvojnica30.5.2020 19:3019Hladina ustálená
 Malé PáleniskoMalý Dunaj30.5.2020 19:30209Hladina ustálená
PMedveďovDunaj30.5.2020 19:30203Hladina ustálená
 Modra-HarmóniaVištucký potok30.5.2020 19:3012Hladina ustálená
PMoravský Sv. JánMorava30.5.2020 19:30121Hladina ustálená
PMyjavaMyjava30.5.2020 19:3056Hladina ustálená
PNedožeryNitra30.5.2020 19:3043Hladina ustálená
 NemečkyChocina30.5.2020 19:3076Hladina ustálená
PNitrianska StredaNitra30.5.2020 19:3045Hladina ustálená
 Nitrianske PravnoNitra30.5.2020 19:3019Hladina ustálená
 Nitrianske RudnoNitrica30.5.2020 19:3038Hladina ustálená
 Nová DedinkaMalý Dunaj30.5.2020 19:30153Hladina ustálená
 NovákyLehotský potok30.5.2020 19:3022Hladina ustálená
PNové ZámkyNitra30.5.2020 19:30168Hladina ustálená
 ObyceŽitava30.5.2020 19:3012Hladina ustálená
 OslanyOslanský potok30.5.2020 19:3028Hladina ustálená
 PezinokBlatina30.5.2020 19:3071Hladina ustálená
 PílaGidra30.5.2020 19:3018Hladina ustálená
 PodbrančMyjava30.5.2020 19:3082Hladina ustálená
 PrievidzaNitra30.5.2020 19:303Hladina ustálená
PPrievidzaHandlovka30.5.2020 19:3034Hladina ustálená
 Radvaň n/DunajomDunaj30.5.2020 19:30167Hladina ustálená
 RusovceDunaj30.5.2020 19:30698Hladina ustálená
 ŠaľaVáh30.5.2020 19:30177Hladina ustálená
 SapDunaj30.5.2020 19:30178Hladina stúpa
PŠaštín-StrážeMyjava30.5.2020 19:30124Hladina ustálená
 SenicaTeplica30.5.2020 19:3014Hladina ustálená
PSobotišteTeplica30.5.2020 19:3066Hladina ustálená
 SološnicaRudava30.5.2020 19:3069Hladina ustálená
 StudienkaRudava30.5.2020 19:0068Hladina ustálená
PŠtúrovoDunaj30.5.2020 19:30150Hladina ustálená
 Svätý JurŠurský kanál30.5.2020 19:30117Hladina ustálená
 TrsticeMalý Dunaj30.5.2020 19:30142Hladina ustálená
 Turá LúkaSvacenický jarok30.5.2020 19:309Hladina ustálená
 TužinaTužina30.5.2020 19:3027Hladina ustálená
 VajnoryRačiansky potok30.5.2020 19:3043Hladina ustálená
 Veľké BieliceNitrica30.5.2020 19:30114Hladina ustálená
 Veľké LeváreRudava30.5.2020 19:3049Hladina ustálená
PVieska n. ŽitavouŽitava30.5.2020 19:3084Hladina ustálená
 VrbovceTeplica30.5.2020 19:3068Hladina ustálená
 Vysoká pri MoraveMorava30.5.2020 19:30133Hladina ustálená
PZáhorská VesMorava30.5.2020 19:3075Hladina ustálená
 ZbehyAndač30.5.2020 19:3066Hladina ustálená
 Zlaté MoravceHostiansky potok30.5.2020 19:3061Hladina ustálená
 Zlatná na OstroveDunaj30.5.2020 19:30212Hladina ustálená
 ZohorSuchý potok30.5.2020 19:30110Hladina klesá

Počet staníc: 83

Žilinský región

 StanicaTokČas meraniaVodný stav
 BeláBeliansky potok30.5.2020 19:3027Hladina ustálená
 BešeňováVáh30.5.2020 19:3051Hladina ustálená
 BytčaPetrovička30.5.2020 19:3031Hladina ustálená
 ČachticeJablonka30.5.2020 19:3022Hladina ustálená
 ČadcaČierňanka30.5.2020 19:3036Hladina ustálená
PČadcaKysuca30.5.2020 19:3028Hladina ustálená
 Čierny VáhIpoltica30.5.2020 19:3052Hladina ustálená
PČierny VáhČierny Váh30.5.2020 19:3014Hladina ustálená
 DemänováDemänovka30.5.2020 19:3016Hladina ustálená
 DierováOrava30.5.2020 19:30137Hladina ustálená
PDohňanyBiela voda30.5.2020 19:304Hladina ustálená
 DovalovoDovalovský potok30.5.2020 19:3012Hladina ustálená
PHorné SrnieVlára30.5.2020 19:30118Hladina ustálená
 HrádokHrádocký potok30.5.2020 19:3011Hladina ustálená
 HubováVáh30.5.2020 19:3067Hladina ustálená
 IvančináTuriec30.5.2020 19:3026Hladina ustálená
 JablonkaPiekelnik30.5.2020 19:30156Hladina ustálená
 JablonkaČierna Orava30.5.2020 19:30131Hladina ustálená
PJasenicaPapradnianka30.5.2020 19:3024Hladina ustálená
 Kláštor p. ZnievomVríca30.5.2020 19:3027Hladina ustálená
 KlokočovPredmieranka30.5.2020 19:3015Hladina ustálená
 Kráľová LehotaBoca30.5.2020 19:3046Hladina ustálená
 Kráľová LehotaHybica30.5.2020 19:3021Hladina ustálená
PKysucké Nové MestoKysuca30.5.2020 19:30152Hladina ustálená
 Liptovská LúžnaLúžnianka30.5.2020 19:3012Hladina ustálená
 Liptovská OndrašováJalovčianka30.5.2020 19:3029Hladina ustálená
PLiptovská SielnicaKvačianka30.5.2020 19:30112Hladina ustálená
 Liptovská TepličkaČierny Váh30.5.2020 19:3019Hladina ustálená
 Liptovský HrádokBelá30.5.2020 19:30145Hladina ustálená
PLiptovský HrádokVáh30.5.2020 19:3066Hladina ustálená
 Liptovský JánŠtiavnica30.5.2020 19:3046Hladina ustálená
PLiptovský MikulášVáh30.5.2020 19:30126Hladina ustálená
PLokcaBiela Orava30.5.2020 19:3044Hladina ustálená
 ĽubochňaĽubochnianka30.5.2020 19:3043Hladina ustálená
PMartinTuriec30.5.2020 19:3094Hladina ustálená
 MartinPivovarský potok30.5.2020 19:3015Hladina ustálená
 Oravská JasenicaVeselianka30.5.2020 19:3031Hladina ustálená
 Oravská PolhoraPolhoranka30.5.2020 19:3052Hladina ustálená
 Oravský Biely PotokStudený potok30.5.2020 19:3061Hladina ustálená
 Oravský PodzámokOrava30.5.2020 19:3041Hladina ustálená
 PárnicaZázrivka30.5.2020 19:3054Hladina ustálená
 Partizánska ĽupčaĽupčianka30.5.2020 19:3027Hladina ustálená
PPodbanskéBelá30.5.2020 19:3068Hladina ustálená
PPodsucháRevúca30.5.2020 19:3046Hladina ustálená
 PoluvsieRajčanka30.5.2020 19:3029Hladina ustálená
 Považská BystricaDomanižanka30.5.2020 19:3026Hladina ustálená
 Považská Bystrica - FapšováMošteník30.5.2020 19:3016Hladina ustálená
 PrečínDomanižanka30.5.2020 19:30111Hladina ustálená
 Rajecké TepliceKuneradský potok30.5.2020 19:3021Hladina ustálená
 RiečnicaBystrica30.5.2020 19:0029Hladina ustálená
PStrážaVarínka30.5.2020 19:3026Hladina ustálená
 StrečnoVáh30.5.2020 19:3091Hladina ustálená
 ŠujaRajčanka30.5.2020 19:3026Hladina ustálená
 Svätý KrížPalúdžanka30.5.2020 19:3048Hladina ustálená
 Trenčianske TepliceTeplička30.5.2020 19:3017Hladina ustálená
 TrstenáJelešňa30.5.2020 19:30113Hladina ustálená
 TrstenáOravica30.5.2020 19:30127Hladina ustálená
 TuranyČiernik30.5.2020 19:3019Hladina ustálená
 TurčekTuriec30.5.2020 19:3033Hladina ustálená
 Turčianske TepliceTeplica30.5.2020 19:3017Hladina ustálená
 TurzovkaKysuca30.5.2020 19:3020Hladina ustálená
 TvrdošínOrava30.5.2020 19:3078Hladina ustálená
PVisolajePružinka30.5.2020 19:3033Hladina ustálená
 VlachyKľačianka30.5.2020 19:306Hladina ustálená
 VýchodnáBiely Váh30.5.2020 19:30112Hladina ustálená
 VydrnáPetrínovec30.5.2020 19:306Hladina ustálená
 ZákamennéBiela Orava30.5.2020 19:3023Hladina ustálená
 Zborov nad BystricouBystrica30.5.2020 19:3023Hladina ustálená
PŽilinaRajčanka30.5.2020 19:30117Hladina ustálená
 Žilina - BánováBitarovský potok30.5.2020 19:3022Hladina ustálená
 ZubrohlavaPolhoranka30.5.2020 19:30135Hladina ustálená

Počet staníc: 71

Banskobystrický región

 StanicaTokČas meraniaVodný stav
 Banská BystricaTajovský potok30.5.2020 19:3017Hladina ustálená
 Banská Bystrica Bystrica30.5.2020 19:3053Hladina ustálená
PBanská BystricaHron30.5.2020 19:3092Hladina ustálená
 BehynceTuriec30.5.2020 19:3025Hladina ustálená
PBrehyHron30.5.2020 19:3034Hladina ustálená
PBretkaSlaná30.5.2020 19:3041Hladina ustálená
 BretkaMuráň30.5.2020 19:3059Hladina ustálená
PBreznoHron30.5.2020 19:3012Hladina ustálená
 BystráBystrianka30.5.2020 19:3045Hladina ustálená
 BzenicaVyhniansky potok30.5.2020 19:306Hladina ustálená
 Čierny BalogŠaling30.5.2020 19:3013Hladina ustálená
 Čierny BalogČierny Hron30.5.2020 19:304Hladina ustálená
 Čierny BalogVydrovo30.5.2020 19:3028Hladina ustálená
 Divín (nad VN)Budinský potok30.5.2020 19:305Hladina ustálená
 Dobrá NivaNeresnica30.5.2020 19:3021Hladina ustálená
 DobšináDobšinský potok30.5.2020 19:3077Hladina ustálená
 Dolná StrehováTisovník30.5.2020 19:3018Hladina ustálená
 DubováHron30.5.2020 19:3080Hladina ustálená
 Gemerská PolomaSúľovský potok30.5.2020 19:3011Hladina ustálená
 Gemerská PolomaSlaná30.5.2020 19:3020Hladina ustálená
 Gemerská VesTuriec30.5.2020 19:3031Hladina ustálená
 Harmanec-PapiereňBystrica30.5.2020 19:3030Hladina ustálená
 HnúšťaKlenovská Rimava30.5.2020 19:3016Hladina ustálená
PHnúšťa-LikierRimava30.5.2020 19:3074Hladina ustálená
PHolišaIpeľ30.5.2020 19:3023Hladina ustálená
 Hontianske NemceŠtiavnica30.5.2020 19:3016Hladina ustálená
 Horné SemerovceŠtiavnica30.5.2020 19:3038Hladina ustálená
 Horný TisovníkTisovník30.5.2020 19:3055Hladina ustálená
PHronecČierny Hron30.5.2020 19:3050Hladina ustálená
 HronovceLužianka30.5.2020 19:3041Hladina ustálená
 Hronská BreznicaJasenica30.5.2020 19:3022Hladina ustálená
 Hronské KľačanyPodlužianka30.5.2020 19:3028Hladina ustálená
 JasenieJaseniansky potok30.5.2020 19:3050Hladina ustálená
 JesenskéGortva30.5.2020 19:3050Hladina ustálená
 Jur nad HronomHron30.5.2020 19:3065Hladina ustálená
 KalinčiakovoSikenica30.5.2020 19:3021Hladina ustálená
 KalinovoIpeľ30.5.2020 19:3034Hladina ustálená
PKalondaIpeľ30.5.2020 19:3037Hladina ustálená
PKamenínHron30.5.2020 19:30113Hladina ustálená
 Kokava nad RimavicouRimavica30.5.2020 19:309Hladina ustálená
 Kosihy nad IpľomVeľký potok30.5.2020 19:3021Hladina ustálená
 KrupinaKrupinica30.5.2020 19:3021Hladina ustálená
 Lehota nad RimavicouRimavica30.5.2020 19:3032Hladina ustálená
PLenartovceSlaná30.5.2020 19:3039Hladina ustálená
 ĽubietováHutná30.5.2020 19:3017Hladina ustálená
 LučenecKrivánsky potok30.5.2020 19:3039Hladina ustálená
 Málinec (pod VN)Ipeľ30.5.2020 19:3030Hladina ustálená
 MôťováSlatina30.5.2020 19:3041Hladina ustálená
 Mýtna (nad VN)Krivánsky potok30.5.2020 19:307Hladina ustálená
 Mýto pod ĎumbieromŠtiavnička30.5.2020 19:3021Hladina ustálená
 PečeniceJabloňovka30.5.2020 19:3011Hladina ustálená
 PlášťovceKrupinica30.5.2020 19:30120Hladina ustálená
 PlášťovceLitava30.5.2020 19:3016Hladina ustálená
 PlešivecŠtítnik30.5.2020 19:3032Hladina ustálená
PPolomkaHron30.5.2020 19:3034Hladina ustálená
 PôtorStará rieka30.5.2020 19:307Hladina ustálená
 PršaSuchá30.5.2020 19:3010Hladina ustálená
 RevúcaZdychava30.5.2020 19:3019Hladina ustálená
 Rimavská SečBlh30.5.2020 19:3044Hladina ustálená
PRimavská Sobota-SobôtkaRimava30.5.2020 19:3054Hladina ustálená
 RožňavaSlaná30.5.2020 19:3022Hladina ustálená
 Ružiná (pod VN)Budinský potok30.5.2020 19:3013Hladina ustálená
PSalkaIpeľ30.5.2020 19:3090Hladina ustálená
 SazdiceBúr30.5.2020 19:3062Hladina ustálená
PSlovenské ĎarmotyIpeľ30.5.2020 19:30127Hladina ustálená
 Staré HoryStarohorský potok30.5.2020 19:3030Hladina ustálená
 ŠtítnikŠtítnik30.5.2020 19:3039Hladina ustálená
 TisovecRimava30.5.2020 19:3018Hladina ustálená
 VlachovoSlaná30.5.2020 19:3026Hladina ustálená
 VlkyňaRimava30.5.2020 19:3040Hladina ustálená
 Vyškovce nad IpľomIpeľ30.5.2020 19:30123Hladina ustálená
 Vyšná SlanáSlaná30.5.2020 19:3016Hladina ustálená
 ŽarnovicaKľak30.5.2020 19:308Hladina ustálená
 ŽelovceKrtíš30.5.2020 19:3019Hladina ustálená
 Žiar nad HronomLutilský potok30.5.2020 19:3013Hladina ustálená
PŽiar nad HronomHron30.5.2020 19:30110Hladina ustálená
 ZlatnoHron30.5.2020 19:3036Hladina ustálená
 ZolnáZolná30.5.2020 19:3015Hladina ustálená
 ZvolenHron30.5.2020 19:3046Hladina ustálená
 ZvolenNeresnica30.5.2020 19:3028Hladina ustálená
 ZvolenSlatina30.5.2020 19:3034Hladina ustálená

Počet staníc: 81

Košický región

 StanicaTokČas meraniaVodný stav
PBardejovTopľa30.5.2020 19:30135Hladina ustálená
 Bardejovská Dlhá LúkaKamenec30.5.2020 19:3098Hladina ustálená
 BatizovceVelický potok30.5.2020 19:3049Hladina ustálená
PBohdanovceOlšava30.5.2020 19:3020Hladina ustálená
 Červený KláštorDunajec30.5.2020 19:3053Hladina ustálená
 Červený Kláštor - kúpeleLipník30.5.2020 19:30127Hladina ustálená
PChmelnicaPoprad30.5.2020 19:3085Hladina ustálená
 DemjataSekčov30.5.2020 19:3024Hladina ustálená
 GerlachovTopľa30.5.2020 19:3034Hladina ustálená
 GiraltovceRadomka30.5.2020 19:3050Hladina ustálená
PHanušovceTopľa30.5.2020 19:3022Hladina ustálená
 HencovceOndava30.5.2020 19:30172Hladina ustálená
 HniezdneKamienka30.5.2020 19:3067Hladina ustálená
 HorovceOndava30.5.2020 19:3019Hladina ustálená
 HosťovceTurňa30.5.2020 19:307Hladina ustálená
 HosťovceBodva30.5.2020 19:3099Hladina ustálená
 HrabušiceHornád30.5.2020 19:3062Hladina ustálená
 HrabušiceVeľká Biela voda30.5.2020 19:3015Hladina ustálená
 HranovnicaHornád30.5.2020 19:3014Hladina ustálená
PHumennéLaborec30.5.2020 19:30102Hladina ustálená
 IžkovceLaborec30.5.2020 19:30118Hladina ustálená
 JabloňVýrava30.5.2020 19:3023Hladina ustálená
PJaklovceHnilec30.5.2020 19:30164Hladina ustálená
PJaníkIda30.5.2020 19:3037Hladina ustálená
 JasenovceOľka30.5.2020 19:3074Hladina ustálená
PKežmarokPoprad30.5.2020 19:3099Hladina ustálená
 KežmarokĽubica30.5.2020 19:3038Hladina ustálená
 Kľušovská ZábavaŠibská voda30.5.2020 19:3084Hladina ustálená
 KošiceHornád30.5.2020 19:3091Hladina ustálená
PKošické OlšanyTorysa30.5.2020 19:3052Hladina ustálená
 KoškovceLaborec30.5.2020 19:3053Hladina ustálená
 Krásny BrodLaborec30.5.2020 19:3033Hladina ustálená
 KrompachySlovinský potok30.5.2020 19:3014Hladina ustálená
 KysakHornád30.5.2020 19:30128Hladina ustálená
PLekárovceUh30.5.2020 19:3046Hladina ustálená
PMargecanyHornád30.5.2020 19:30371Hladina ustálená
 MarhaňTopľa30.5.2020 19:30122Hladina ustálená
 MarkušovceLevočský potok30.5.2020 19:3043Hladina ustálená
 MedzilaborceVydranka30.5.2020 19:30113Hladina ustálená
 MengusovcePoprad30.5.2020 19:3033Hladina ustálená
 MichaľanyRoňava30.5.2020 19:3061Hladina ustálená
 Michalovce - Žabianyprítok do nádrže30.5.2020 19:3090Hladina ustálená
 Michalovce-MeďovLaborec30.5.2020 19:30148Hladina ustálená
 Michalovce-StráňanyLaborec30.5.2020 19:30116Hladina ustálená
 MiňovceOndava30.5.2020 19:3075Hladina ustálená
 Mníšek nad HnilcomSmolník30.5.2020 19:3094Hladina ustálená
PMoldava nad BodvouBodva30.5.2020 19:3093Hladina ustálená
 Nižné RepašeTorysa30.5.2020 19:3012Hladina ustálená
 Nižné RužbachyPoprad30.5.2020 19:3060Hladina ustálená
 Nižný MedzevBodva30.5.2020 19:3015Hladina ustálená
 ObišovceSvinka30.5.2020 19:3064Hladina ustálená
 PapínUdava30.5.2020 19:3080Hladina ustálená
 Poprad - VeľkáVelický potok30.5.2020 19:3078Hladina ustálená
PPoprad-Matejovce IPoprad30.5.2020 19:309Hladina ustálená
PPrešovTorysa30.5.2020 19:3087Hladina ustálená
 PrešovSekčov30.5.2020 19:3094Hladina ustálená
 Remetské HámreOkna30.5.2020 19:30113Hladina ustálená
PSabinovTorysa30.5.2020 19:30105Hladina ustálená
 SninaCirocha30.5.2020 19:3059Hladina ustálená
 SninaPčolinka30.5.2020 19:3090Hladina ustálená
 SobranceSobranecký potok30.5.2020 19:3044Hladina ustálená
PSpišská Nová VesHornád30.5.2020 19:30130Hladina ustálená
 Spišská Nová VesHolubnica30.5.2020 19:307Hladina ustálená
 Spišské VlachyBranisko30.5.2020 19:3060Hladina ustálená
PSpišské Vlachy Hornád30.5.2020 19:30124Hladina ustálená
PStratenáHnilec30.5.2020 19:3070Hladina ustálená
PStreda nad BodrogomBodrog30.5.2020 19:30297Hladina ustálená
PStropkovOndava30.5.2020 19:3056Hladina ustálená
PŠvedlárHnilec30.5.2020 19:30172Hladina ustálená
PSvidníkOndava30.5.2020 19:3077Hladina ustálená
 SvidníkLadomírka30.5.2020 19:3015Hladina ustálená
 SvinicaSvinický potok30.5.2020 19:3025Hladina ustálená
 SvitPoprad30.5.2020 19:3080Hladina ustálená
 SvitMlynica30.5.2020 19:30100Hladina ustálená
 Torysa Torysa30.5.2020 19:3030Hladina ustálená
PTurňa nad BodvouBodva30.5.2020 19:3073Hladina ustálená
 UdavskéUdava30.5.2020 19:3067Hladina ustálená
 UličUlička30.5.2020 19:3049Hladina ustálená
 Veľká LomnicaSkalnatý potok30.5.2020 19:3062Hladina ustálená
PVeľké KapušanyLatorica30.5.2020 19:30265Hladina ustálená
 ŽdaňaHornád30.5.2020 19:3089Hladina ustálená
 Zemplínsky BrančChlmec30.5.2020 19:3015Hladina ustálená

Počet staníc: 82

Legenda
Vodný stav je uvádzaný v cm
1. stupeň povodňovej aktivity - 1. stupeň povodňovej aktivity
2. stupeň povodňovej aktivity - 2. stupeň povodňovej aktivity
3. stupeň povodňovej aktivity - 3. stupeň povodňovej aktivity
Hladina ustálená - Hladina ustálena (±5 cm / 3 hod )
Hladina stúpa - Hladina stúpa (vzostup viac ako 5 cm / 3 hod )
Hladina klesá - Hladina klesá (pokles viac ako 5 cm / 3 hod )

Meteorologické výstrahy:

Meteorologické výstrahy
SoNePo

Hydrologické výstrahy:

Hydrologické výstrahy

Stupne povodňovej aktivity:

Povodňová aktivita

Varovný systém kvality ovzdušia:

Varovný systém kvality ovzdušia
Legenda výstrah
Klimatický atlas SlovenskaObjednávanie prednášok na SHMÚ Bratislava
Meteorologický časopis
Štátna hydrologická sieť
Deň Dunaja - Príspevky
Spravodajstvo monitoringu sucha SHMÚ
Pre viac informácií o počasí volajte meteorológovi: 0988 400 100 alebo 0988 400 200 alebo 0988 400 300
cena volania 0,996 € s DPH za každú začatú minútu volania
26 MÁJ 2020

POZOR! ZMENA TERMÍNU. Pozvánka na Verejný odpočet činnosti SHMÚ

SHMÚ | SPRÁVA | IVAN GARČÁR
Pozývame Vás na Verejný odpočet činnosti SHMÚ za rok 2019. Prezentácie budeme vysielať naživo. Sledujte nás! Verejný odpočet sa uskutoční 3. júna 2020 (v stredu) o 14.00 hod.
20 MÁJ 2020

Najdlhšie súvislé obdobia charakteristicky vysokých maxím teploty vzduchu na Slovensku

KLIMATOLÓGIA | ANALÝZA | DALIBOR VÝBERČI, JOZEF PECHO, PAVOL FAŠKO
Už onedlho sa prehupneme do meteorologického leta - pre teplotu vzduchu najvhodnejšiu časť roka na to, aby mohla v priebehu dňa vystúpiť na skutočne vysokú hodnotu. Obdobia, keď sa tak dialo nepretržite deň za dňom, trvali v minulosti na Slovensku aj naozaj veľmi dlho. 
20 MÁJ 2020

Nový regionálny ansámblový systém s vysokým rozlíšením

METEOROLÓGIA | ANALÝZA | MARTIN BELLUŠ
V rámci regionálnej spolupráce pre numerické modelovanie na ohraničenej oblasti v strednej Európe (RC LACE) bol vyvinutý nový ansámblový predpovedný systém s vysokým rozlíšením ALARO - Limited Area Ensemble Forecasting (A-LAEF). Tento systém je zameraný na ansámblovú predpoveď na najbližšie 3 dni.
19 MÁJ 2020

Nový regionálny ansámblový systém s vysokým rozlíšením: A-LAEF

METEOROLÓGIA | SPRÁVA | MARTIN BELLUŠ
V rámci regionálnej spolupráce pre numerické modelovanie na ohraničenej oblasti v strednej Európe (RC LACE) sme vyvinuli nový 17-členný ansámblový predpovedný systém A-LAEF s horizontálnym rozlíšením 4.8 km a 60 vertikálnymi hladinami.
18 MÁJ 2020

Mimoriadne slnečný apríl 2020

METEOROLÓGIA | ANALÝZA | ANNA PRIBULLOVÁ
Tohoročné aprílové počasie na Slovensku nebolo vôbec „aprílové“, teda premenlivé, s typickým striedaním oblačných,  bezoblačných, teplejších a chladnejších dní.  Naopak,   prevládali dni, kedy bolo jasno, alebo len malá oblačnosť. Slnečných lúčov sme si užili neúrekom, vrátane tých z ultrafialovej (UV) oblasti spektra.
06 MÁJ 2020

Apríl 2020 - hydrologicky extrémne suchý

HYDROLÓGIA | ANALÝZA | LOTTA BLAŠKOVIČOVÁ, KATARÍNA MELOVÁ, POÓROVÁ JANA
Mnohí z vás už určite zachytili správy o  suchu, ktorým je, podobne ako v okolitých krajinách, postihnuté túto jar aj slovenské územie. Deficit zrážok a pôdne sucho sú prvými jasne viditeľnými prejavmi. Hydrologické sucho je v tomto období možno o niečo menej zreteľné, ale jeho možné kritické dôsledky nemenej hrozivé.

Rozhlas a televízia Slovenska Oddelenie meteorologie a klimatologie KAFZaM UK Bratislava Katedra fyzickej geografie a geoekológie PriF UK Bratislava European Centre for Medium-Range Weather Forecasts - ECMWF World Meteorological Organization Výskumný ústav vodného hospodárstva EurAqua Eumetsat Meteoalarm - Alerting Europe for extreme weather

skok na menu ↑


skok na začiatok stránky ↑