SHMÚ vydal meteorologické výstrahy na Prízemný mráz Zobraziť výstrahy

Úhrn zrážok

Pre zobrazenie detailu a grafu prejdite myšou ponad stanicu na mape
Údaje majú operatívny charakter, neprešli korekciou.

Úhrny zrážok za 24 hod. k dátumu a času 18.9.2021 18:00

V čase mrazov sú uvedené len stanice, ktoré dokážu merať snehové zrážky.
0-1 mm  1-5 mm  5-10 mm  10-20 mm  20-35 mm  35-50 mm  50-70 mm  70-90 mm  viac ako 90 mm 

Typ stanice: AWS – automatická meteorologická stanica; AWS2 – automatická meteorologická stanica 2. generácia;
APS – automatická zrážkomerná stanica; APS2 – automatická zrážkomerná stanica 2. generácia; AHS – automatická hydrologická stanica so zrážkomerom

Hodnoty reprezentujú úhrn zrážok v mm za udávaný časový interval

Povodie Morava

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Myjava AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.4  0.4
Turá Lúka - Svacenický jarok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Brezová pod Bradlom - Brezovský potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Brezová pod Bradlom APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.1  0.1  0.1
Jablonica - Myjava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.2  0.2
Jablonica APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.3  0.4  0.4
Vrbovce APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.8  0.8
Vrbovce - Teplica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.5  0.5
Sobotište - Teplica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Senica - Kunov AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.1  0.2  0.2
Smrdáky APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.5  0.6
Šaštín - Stráže APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.3  0.5
Skalica APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Holíč AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  1
Moravský Svätý Ján AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  2.2  2.2  2.2
Plavecký Peter APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.4  0.5  0.5
Sološnica APS2 18.09.2021 18:00  0  0  1.4  1.5  1.5
Veľké Leváre - Rudava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  6.4  6.4  6.4
Veľké Leváre - Rudava náhon AHS 18.09.2021 18:00  0  0  5.4  5.4  5.4
Záhorská Ves - Morava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.7  0.7  0.7
Vysoká pri Morave - Morava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  1.2  1.2  1.2
Pernek APS2 18.09.2021 18:00  0  0  2.1  2.1  2.1
Malacky APS2 18.09.2021 18:00  0  0  3  3  3
Jakubov - Malina AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Láb - Oliva AHS 18.09.2021 18:00  0  0  1  1.5  1.5
Zohor - Suchý potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  1 1.1  1.1

Povodie Dunaj

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Bratislava-Devín-lom - Dunaj AHS 18.09.2021 18:00  0  0  3.8  4  4
Bratislava - Mlynská Dolina AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  3.7  3.9  3.9
Bratislava - Koliba APS2 18.09.2021 18:00  0  0  1.2  1.2  1.2
Bratislava - Koliba AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  1.1  1.1  1.1
Bratislava-Malé Pálenisko - Malý Dunaj AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.7  0.7  0.7
Bratislava - Dunaj AHS 18.09.2021 18:00  0  0  2.9  2.9  2.9
Bratislava-Čunovo - Mošonský Dunaj AHS 18.09.2021 18:00  0  0.5  2.8  3  3
Hamuliakovo - Dunaj AHS 18.09.2021 18:00  0.3  0.5  3.8  4  4
Sap - Dunaj AHS 18.09.2021 18:00  0  0.2  0.2  0.2  0.2
Hurbanovo AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.5  0.5  0.5
Gbelce APS2 18.09.2021 18:00  0  0.2  0.2  0.2  0.2
Mužla AWS2 18.09.2021 18:00  0  0.2  0.2  0.3  0.5
Štúrovo - Dunaj AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0.1  1.5 1.6  1.6

Povodie Horný Váh

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Liptovská Teplička APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Liptovská Teplička - Čierny Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
VN Čierny Váh - Čierny Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.3
VN Čierny Váh APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Východná - Biely Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Vyšná Boca APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Malužiná - Boca AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kráľová Lehota - Boca AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Kráľová Lehota - Hybica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Liptovský Hrádok - Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Liptovský Hrádok AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Dovalovo - Dovalovec AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Podbanské - Belá AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  1
Podbanské AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.9
Liptovský Ján - Štiavnica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Podtureň - Jamníček AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Iľanovo - Iľanovianka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  0.5
Liptovský Mikuláš - Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Demänovská Dolina - Jasná APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.1  0.7  3.5
Liptovský Mikuláš-Demänová - Demänovka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.8  2
Liptovský Mikuláš-Lipt. Ondrašová AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.3
Liptovský Mikuláš-Lipt. Ondrašová - Jalovecký potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.2  0.2
Svätý Kríž - Palúdžanka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.5  1
Huty APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.6  2.2
Liptovská Sielnica - Kvačianka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  0.5
Prosiek - Prosiečanka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.7
Vlachy - Kľačianka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Partizánska Ľupča - Magurka APS2 18.09.2021 18:00  0.1  0.1  0.1  0.2  3.1
Partizánska Ľupča - Ľupčianka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Bešeňová - Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Štiavnička (Ružomberok) AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.3
Liptovská Lúžna - Lúžňanka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Liptovská Osada AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Podsuchá - Revúca AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hubová - Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.7  0.7  0.7
Ľubochňa APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.3
Ľubochňa - Ľubochnianka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Oravská Lesná AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  2.2
Zákamenné - Biela Orava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  2
Novoť APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  1.9
Lokca - Biela Orava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  1.3
Lokca APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  1.1
Mútne APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.4  2.3
Oravské Veselé AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.5
Oravská Jasenica - Veselianka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.5
Oravská Polhora APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  3.3
Oravská Polhora - Polhoranka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  2.5
Rabča AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.5
Zubrohlava - Polhoranka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Jablonka - Piekielnik AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  1.7
Trstená - Jelešňa AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.7
Tvrdošín - Orava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Oravice APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  2.5
Liesek AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.5
Trstená - Oravica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Zuberec APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.7
Oravský Biely Potok - Studený potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  1
Chlebnice - Chlebnický potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  1.3
Oravský Podzámok AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.6  1.2
Oravský Podzámok - Orava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.5  0.9
Párnica - Zázrivka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Turčianska Štiavnička APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Turček APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.1  0.1  0.5
Turček - Turiec AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  4.4
Ivančiná - Turiec AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.9
Turčianske Teplice - Teplica AHS 18.09.2021 18:00  0  0.2  0.5  0.5  1.2
Turčianske Teplice AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  2.2  2.2  3.1
Háj - Somolický potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.5
Mošovce - Čierna voda AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.7
Kláštor pod Znievom - Vríca AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  0.5
Blatnica - Gaderský potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Blatnica APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.6
Žabokreky (pri Martine) AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.3
Martin - Turiec AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.5
Martinské hole APS2 18.09.2021 18:00  0  0.1  0.5  2.3  7.8
Martin - Pivovarský potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.7
Turany - Čiernik AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.5
Strečno - Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.7
Terchová - Vrátna dolina APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  3.8
Belá - Beliansky potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.2  3.4
Stráža - Varínka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  1.7
Žilina-Vlčince AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  2.2
Makov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.4  1.1  4.1
Klokočov - Predmieranka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  2.7
Turzovka AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  1.6
Turzovka - Kysuca AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  2
Skalité APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  4.2
Čadca - Čierňanka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  1.4
Čadca - Kysuca AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  1.5
Čadca-Horelica AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  1.8
Nová Bystrica - Bystrica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.9
Stará Bystrica APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  1.8
Zborov nad Bystricou - Bystrica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  3.1
Horný Vadičov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.1  0.1  4.3
Kysucké Nové Mesto - Kysuca AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  1.5
Nesluša APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.4
Rajecká Lesná - Lesňanka AHS 18.09.2021 18:00  0.3  0.3  0.8  2  4
Rajecká Lesná APS2 18.09.2021 18:00  0.3  0.3  1.2  2.8  5
Šuja - Rajčanka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.5  1.7
Rajec - Čerňanka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.3  0.5  1.5
Stránske APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.3
Rajecké Teplice - Kunerádsky potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.5  1.5
Poluvsie - Rajčanka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.9
Lietava - Majer - Lietavka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.5
Žilina-Závodie - Rajčanka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  2
Dolný Hričov AWS2 18.09.2021 18:00  0.1  0.1  0.1  0.4  1.1
Bytča - Petrovička AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.8  2.4
Brvnište APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.3  1.5
Jasenica - Papradnianka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  1.2
Prečín - Domanižanka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  2.2  3.4  4.4
Považská Bystrica - Kúnovec APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.3  0.4  0.9
Lazy pod Makytou APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.5  0.7
Vydrná - Petrinovec AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.3  0.5  1
Dohňany - Biela voda AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.2  0.2
Pružina APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.4  0.6
Visolaje - Pružinka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Zubák APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  0.3
Tuchyňa - Tovarský potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.7  0.7
Košecké Podhradie APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.3  0.3
Horné Srnie - Vlára AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Horné Srnie APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.3  0.5  0.5
Horná Súča APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.6  0.6
Trenčín AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Selec APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.7  0.7
Bošáca - Zabudišová APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  2.5  2.5
Lubina APS2 18.09.2021 18:00  0  0.3  1.3  1.7  1.8
Hrádok - Hrádocký potok AHS 18.09.2021 18:00  0  2.7  2.9  2.9  2.9
Krajné APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.1  0.1  0.1
Čachtice - Jablonka AHS 18.09.2021 18:00  0  0.3  0.5  0.5  0.5
Tŕstie AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.5
Trenčianske Teplice AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.2  0.2
Priemery:  0 0  0.1 0.3  1.2

Povodie Dolný Váh

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Piešťany AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hlohovec - Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Siladice APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.1
Šaľa - Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Bratislava - letisko AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.1
Nová Dedinka - Malý Dunaj AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.2  0.2
Blahová APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.3  0.3  0.3
Malý Javorník AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.3  0.3
Svätý Jur - Šurský kanál AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.7  0.7  0.7
Slovenský Grob AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  1.6  1.6  1.6
Bernolákovo - Čierna Voda AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kráľová pri Senci AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.4  0.4  0.4
Vajnory - Račiansky potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Modra - Piesok AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  1.4  1.4  1.4
Dobrá Voda APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.4  0.6  0.6
Jaslovské Bohunice AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Smolenice APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.5  0.6  0.6
Biely Kostol APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Častá APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.7  0.7  0.7
Sládkovičovo APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.4  0.4  0.4
Žihárec AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kolárovo APS2 18.09.2021 18:00  0  0.1  0.4  0.4  0.4
Kolárovo - Váh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0.3 0.3  0.3

Povodie Nitra

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Nitrianske Pravno - Nitra AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.5  1  2.2
Chvojnica APS2 18.09.2021 18:00  0  0  1.3  1.3  1.9
Nedožery - Nitra AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.2  0.4
Prievidza AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.4  0.4  0.4
Handlová - Handlovka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.7
Ráztočno APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.4  0.4  1.4
Bystričany APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Valaská Belá APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.1  0.2  0.2
Zliechov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  3.1  3.7  4
Nitrianske Rudno APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Čierna Lehota APS2 18.09.2021 18:00  0  2.9  2.9  3  3
Motešice APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.5  0.5
Uhrovec AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Bánovce nad Bebravou - Radiša AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Zlatníky APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.4  0.4
Nedašovce APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Nitrianska Streda - Nitra AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kamanová AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Horné Lefantovce APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.7  0.7  0.7
Radošina APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.2  0.2
Čab-Sila - Radošinka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Zbehy - Andač AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Nitra - Janíkovce AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Malá Lehota APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Skýcov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.1
Žikava AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Zlaté Moravce - Hostiansky potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Zlatno APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.1  0.1  0.1
Tesárske Mlyňany APS2 18.09.2021 18:00  0.1  0.1  0.1  0.1  0.1
Vieska nad Žitavou - Žitava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Mochovce AWS2 18.09.2021 18:00  0.1  0.1  0.1  0.1  0.1
Vlkas - Žitava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Lehota APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.4  0.4  0.4
Rastislavice APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Veľké Lovce AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0.1  0.3 0.4  0.5

Povodie Hron

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Telgárt AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Pohorelá APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Polomka APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Pohronská Polhora APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Michalová - Rohozná AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Brezno - Hron AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Čierny Balog - Vydrovo AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Brezno AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Čierny Balog - Dobroč APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Čierny Balog - Čierny Hron AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Jarabá APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Mýto pod Ďumbierom - Štiavnička AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Jasenie - Jaseniansky potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Jasenie APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.1
Chata pod Hrbom APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Ľubietová - Hutná AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Slovenská Ľupča APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Motyčky APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.5
Staré Hory - Ramžiná AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Staré Hory - Starohorský potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Dolný Harmanec - Harmanec AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.3
Dolný Harmanec APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Banská Bystrica - Tajovský potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Králiky APS2 18.09.2021 18:00  0  0.3  0.4  0.4  0.4
Banská Bystrica AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Detvianska Huta APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Poľana (Očová-Pajta) APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Vígľaš - Pstruša AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hrochoť APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hronská Breznica - Jasenica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.2  0.2
Močiar APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.1  0.1  0.1
Kremnické Bane AWS2 18.09.2021 18:00  0  0.1  0.1  0.1  0.2
Handlová - Nová Lehota APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.7  0.7  0.7
Žiar nad Hronom AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Žiar nad Hronom - Hron AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kľak APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.1
Žarnovica APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Brehy - Hron AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hronský Beňadik APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Veľké Kozmálovce - Hron AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Starý Tekov - Perec AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hronské Kľačany - Podlužianka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Pukanec APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Žemberovce APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Levice APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kalinčiakovo - Sikenica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Farná APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.2
Kamenín - Hron AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kamenica nad Hronom APS2 18.09.2021 18:00  0  0.2  0.2  0.2  0.2
Priemery:  0 0  0 0  0.1

Povodie Ipeľ

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Málinec AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kalinovo - Ipeľ AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Divín - Budinský potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Budiná APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Cinobaňa APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Lučenec - Boľkovce AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Prša - Suchá AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Lučenec - Tuhársky potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Ožďany APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Radzovce APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Lipovany APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Horný Tisovník - Tisovník AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Horný Tisovník APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Dolná Strehová - Tisovník AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Bušince APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Ľuboreč APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Želovce - Krtíš AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Stredné Plachtince - Španí Laz APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Dolné Plachtince AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Slovenské Ďarmoty - Ipeľ AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kosihy nad Ipľom - Veľký potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Bzovík AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Senohrad APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Plášťovce - Krupinica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.3  0.3  0.7
Plášťovce - Litava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Banská Štiavnica AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Ladzany APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Dudince AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Horné Semerovce - Štiavnica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Sazdice - Búr AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Lontov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Salka - Ipeľ AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Slaná

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Vyšná Slaná APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Dobšiná - Dobšinský potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0.2  0.2  0.2  0.2
Gemerská Poloma - Slaná AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Rožňava AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Slavošovce APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kunova Teplica APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Plešivec - Štítnik AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Muránska Huta - Predná Hora APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Muránska Zdychava-lazy APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Revúca AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Revúca - Zdychava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Bretka - Slaná AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Bretka - Muráň AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Ratková AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Skerešovo APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Štrkovec APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Behynce - Turiec AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Lenartovce APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Tisovec APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Klenovec APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hnúšťa - Klenovská Rimava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Rimavské Brezovo APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Lom nad Rimavicou AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kokava nad Rimavicou APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Rimavská Sobota-Sobôtka - Rimava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Rimavská Sobota AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hajnáčka APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hostice APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Jesenské - Gortva AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Drienčany - Blh (nad VN Teplý Vrch) AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Teplý Vrch APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.4  1.5  1.5
Rimavská Seč - Blh AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Vlkyňa - Rimava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0.1  0.1

Povodie Bodva

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Štós - Kúpele AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Medzev AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Moldava nad Bodvou - Bodva AHS 18.09.2021 18:00  0.7  4.2  4.2  4.2  4.2
Moldava nad Bodvou AWS2 18.09.2021 18:00  0.6  1.9  1.9  1.9  1.9
Malá Ida APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Buzica APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.5
Janík AHS 18.09.2021 18:00  0.5  0.5  0.5  0.5  0.5
Turňa nad Bodvou APS2 18.09.2021 18:00  0  0.1  0.1  0.1  0.2
Turňa nad Bodvou - Bodva AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Silica AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hosťovce - Bodva AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0.2 0.6  0.6 0.6  0.7

Povodie Hornád

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Vernár APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Gánovce AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hrabušice APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Uloža APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.2
Dobšinská Ľadová Jaskyňa APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Stratená - Hnilec AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Rudňany APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Nálepkovo APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Švedlár AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Smolník APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Gelnica APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Lipovce APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kojšovská hoľa AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Košická Belá APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Klenov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Torysky APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Brezovica nad Torysou APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Jakubovany AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Prešov - Planetárium APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.1
Osikov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kapušany APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Zlatá Baňa AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.4  0.4
Ploské APS2 18.09.2021 18:00  0  0.1  0.1  0.2  0.2
Herľany APS2 18.09.2021 18:00  0  0.1  0.1  0.1  0.1
Svinica - Svinický potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0.3  0.3  0.5  0.5
Vyšný Čaj APS2 18.09.2021 18:00  0.1  1.9  1.9  1.9  1.9
Košice - Podhradová AWS2 18.09.2021 18:00  0  1.4  2.3  2.3  2.3
Košice - letisko AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Milhosť APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.4
Priemery:  0 0.1  0.2 0.2  0.2

Povodie Bodrog

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Habura APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Medzilaborce AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.1
Starina APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Koškovce APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Osadné AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Papín APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Zemplínske Hámre APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kamenica nad Cirochou AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Strážske APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Michalovce AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Michalovce-Žabjany - prítok do VN AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Zboj APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kolbasov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.1
Klenová APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Podhoroď APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Orechová AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Vysoká nad Uhom AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Remetské Hámre APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Ižkovce - Laborec AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  1.2
Sobrance - Sobranecký potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  0.2
Malcov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Cigeľka APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.1
Bardejov AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Regetovka APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Kurimka APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.1
Okrúhle APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.1
Kuková APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Hanušovce nad Topľou APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.1
Nižná Polianka APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Roztoky AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Dlhoňa APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Nižný Komárnik APS2 18.09.2021 18:00  0.1  0.1  0.1  0.3  0.3
Svidník - Ladomírka AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Stropkov - Tisinec AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Turany nad Ondavou APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Oľka APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Slovenská Kajňa APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Čaklov AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Banské APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.1
Horovce - Ondava AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  1  3.2
Dargov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Trebišov - Milhostov AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.3  0.3
Hraň APS2 18.09.2021 18:00  0.2  2.1  2.1  2.1  2.1
Budkovce APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Leles APS2 18.09.2021 18:00  0.1  0.1  0.1  0.1  0.1
Veľké Trakany APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0.2  0.3  0.4
Somotor AWS2 18.09.2021 18:00  3.8  3.8  3.8  4.1  4.4
Streda nad Bodrogom - Bodrog AHS 18.09.2021 18:00  0.3  0.3  0.3  0.5  1
Slanská Huta APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Michaľany APS2 18.09.2021 18:00  0.4  0.7  0.7  0.7  0.9
Priemery:  0.1 0.1  0.2 0.2  0.3

Povodie Poprad

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Štrbské Pleso AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Tatranská Polianka AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Svit - Mlynica AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Poprad AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Poprad-Veľká - Velický potok AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Poprad-Matejovce I - Poprad AHS 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Tatranská Lomnica AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.3
Stará Lesná AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Kežmarok APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0
Rakúske lúky - horáreň Fľak APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  1
Ihľany-Majerka APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.2
Podolínec AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.1
Jarabina APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.4
Plaveč AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  0.1
Tatranská Javorina AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.2  5
Osturňa APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0  1.3
Reľov APS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.5
Červený Kláštor AWS2 18.09.2021 18:00  0  0  0  0.1  0.2
Priemery:  0 0  0 0  0.5
Údaje k aktuálnej hodine nemusia byť komplenté a nemusia reprezentovať skutočný stav vzhľadom k prebiehajúcemu spracovaniu údajov zo zrážkomerných staníc.

Meteorologické výstrahy:

Meteorologické výstrahy
SoNePo

Hydrologické výstrahy:

Hydrologické výstrahy

Stupne povodňovej aktivity:

Povodňová aktivita

Varovný systém kvality ovzdušia:

Varovný systém kvality ovzdušia
Legenda výstrah
Konferencia mladých odborníkov 2021 Kvalita vôd v chránených vodohospodárskych oblastiach Výsledky monitorovania kvality podzemnej vody
Meteorologický časopis
Štátna hydrologická sieť
Klimatický atlas Slovenska
Spravodajstvo monitoringu sucha SHMÚ
Pre viac informácií o počasí volajte meteorológovi: 0988 500 015
cena volania 1,20 € s DPH za každú začatú minútu volania - VOP - OOÚ
16 SEP 2021

Zhodnotenie sucha na jar a v lete 2021

KLIMATOLÓGIA | ANALÝZA | OKS
V tomto článku sme zhodnotili pôdne a meteorologické sucho a dopady sucha na poľnohospodárstvo a lesníctvo v jarnom a letnom ročnom období v roku 2021
23 AUG 2021

Hodnotenie hydrologickej situácie v mesiaci júl 2021

SHMÚ | ANALÝZA | ÚSEK HYDROLOGICKÁ SLUŽBA, ÚSEK CENTRUM PREDPOVEDÍ A VÝSTRAH
Hodnotenie aktuálneho hydrologického stavu vykonávame na základe operatívnych prietokových údajov z vybraných vodomerných staníc (VS) povrchových vôd, na základe operatívnych údajov hladiny podzemnej vody a výdatnosti prameňov vybraných monitorovacích objektov. Finálne spracované údaje v oboch hodnoteniach sa od operatívnych môžu líšiť.
11 AUG 2021

Prvé číslo Meteorologického časopisu v roku 2021

SHMÚ | ANALÝZA | NORBERT POLČÁK
Vážená odborná a laická verejnosť, dovoľujeme si vás informovať, že v týchto dňoch vyšlo prvé, tohtoročné číslo Meteorologického časopisu .
06 AUG 2021

Júl 2021 - zhodnotenie mesiaca

SHMÚ | ANALÝZA | OKS, OMPAV
Júl 2021 sa zaradil medzi najteplejšie mesiace, resp. júly v histórii meteorologických meraní a pozorovaní na území Slovenska (obsadil prevažne 1. až 2. miesto aspoň od roku 1951). Uplynulý mesiac bol na väčšine meteorologických staníc v porovnaní s klimatickým normálom 1981 – 2010 teplotne silne až mimoriadne nadnormálny (veľmi až mimoriadne teplý), pričom významne ...
06 AUG 2021

Hydrologická situácia na území Slovenska v dňoch 5.-6.8. 2021

SHMÚ | ANALÝZA | VALÉRIA WENDLOVÁ
V dôsledku tlakovej niže, ktorá sa k nám presúvala z Jadranu sme zaznamenali zrážky na celom území Slovenska z prehánok a búrok, resp. trvalého dažďa s najvyššími úhrnmi od 30 do 70 mm na strednom a severozápadnom Slovensku, inde s úhrnmi prevažne do 20 mm (maximálny denný úhrn bol 71 mm v Čadci - ...
05 AUG 2021

Tornádo v okrese Vranov nad Topľou

METEOROLÓGIA | ANALÝZA | MIROSLAV ŠINGER
Na Slovensku sme zaznamenali už druhé tornádo v tomto roku.

Rozhlas a televízia Slovenska Oddelenie meteorologie a klimatologie KAFZaM UK Bratislava Katedra fyzickej geografie a geoinformatiky PriF UK Bratislava European Centre for Medium-Range Weather Forecasts - ECMWF World Meteorological Organization Výskumný ústav vodného hospodárstva EurAqua Eumetsat Meteoalarm - Alerting Europe for extreme weather