SHMÚ 65 rokov / 1954-2019 - Ďakujeme našim partnerom


SHMÚ vydal meteorologické výstrahy na Vietor na horách Display warnings

SHMÚ vydal hydrologické výstrahy na   Povodeň z trvalého dažďa Povodeň Display warnings

Úhrn zrážok

Pre zobrazenie detailu a grafu prejdite myšou ponad stanicu na mape
Data are operative - no correction.

Úhrny zrážok za 24 hod. k dátumu a času 14.11.2019 17:00

V čase mrazov sú uvedené len stanice, ktoré dokážu merať snehové zrážky.
0-1 mm  1-5 mm  5-10 mm  10-20 mm  20-35 mm  35-50 mm  50-70 mm  70-90 mm  viac ako 90 mm 

Typ stanice: AWS – automatická meteorologická stanica; AWS2 – automatická meteorologická stanica 2. generácia;
APS – automatická zrážkomerná stanica; APS2 – automatická zrážkomerná stanica 2. generácia; AHS – automatická hydrologická stanica so zrážkomerom

Hodnoty reprezentujú úhrn zrážok v mm za udávaný časový interval

Povodie Morava

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Brestovec - Brestovský potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.7
Myjava - Myjava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.2
Myjava AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.3
Turá Lúka - Svacenický jarok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  3.2
Vrbovce APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  3
Radošovce APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.7
Skalica APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  1.4
Holíč AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1
Kunov - Teplica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.2
Senica AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.2
Brezová pod Bradlom APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.5
Jablonica - Myjava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3
Jablonica APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.6
Šaštín-Stráže - Myjava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.7
Šaštín Stráže APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  1
Moravský Svätý Ján AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.3
Plavecký Peter APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.2
Sološnica APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  1.8
Malacky APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.6
Pernek APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  1.5
Priemery:  0 0  0 0  2.3

Povodie Dunaj

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Bratislava - Koliba AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.4
Bratislava - Koliba AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.3
Bratislava - Koliba APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.1
Bratislava - Mlynská Dolina AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Bratislava-Čunovo-hať - Dunaj, hor. hlad. AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Gabčíkovo AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.2
Hurbanovo AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.8
Hurbanovo AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.8
Gbelce APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.9
Mužla AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.6
Priemery:  0 0  0 0  1.5

Povodie Horný Váh

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Liptovská Teplička APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  18.2
VN Čierny Váh - Čierny Váh AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  23.6
Východná - Čierny Váh APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  24.5
Vyšná Boca APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  41.2
Kráľová Lehota - Hybica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  19.5
Podbanské - Belá AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.4
Podbanské AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6
Liptovský Hrádok - Váh AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  15.5
Liptovský Hrádok AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  14.7
Liptovský Ján - Štiavnica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  11.8
Liptovský Mikuláš - Váh AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.7
Liptovský Mikuláš AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.3
Demänovská Dolina - Jasná APS 14.11.2019 17:00     0  0  0  61.6
Liptovský Mikuláš-Demänová - Demänovka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  23.6
L. Mikuláš - Lipt. Ondrašová - Jalovecký p. AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.3  3.4
Huty APS 14.11.2019 17:00  0  0  0.6  0.6  10.2
Vlachy - Kľačianka AHS 14.11.2019 17:00  0  2.9  3.1  3.1  6
Partizánska Ľupča - Ľupčianka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0.3  0.3  8.1
Partizánska Ľupča - Magurka APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  18
Liptovská Osada AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  11.1
Ružomberok - Štiavnička AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.5
Bešeňová - Váh AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.9
Hubová - Váh AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.1
Ľubochňa APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.1
Ľubochňa - Ľubochnianka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.3  4.9
Oravská Lesná AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.4
Novoť APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.6
Zákamenné - Biela Orava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.9
Lokca APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  10.3
Oravská Jasenica - Veselianka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8
Oravské Veselé AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.1
Oravská Polhora APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.5
Oravská Polhora - Polhoranka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.7
Rabča AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3
Jablonka - Piekielnik AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.7
Oravice APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  15.9
Suchá Hora APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.4  4
Liesek AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.4
Liesek AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.4
Trstená - Oravica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0.2  0.2  3.9
Trstená - Jelešňa AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.7
Tvrdošín - Orava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.9
Zuberec APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  11.6
Oravský Biely Potok - Studený potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  10.6
Oravský Podzámok AWS2 14.11.2019 17:00  0  0.1  0.1  0.1  7
Zázrivá APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.2
Párnica - Zázrivka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.2
Párnica APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.8
Turček APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.7
Turček - Turiec AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.1
Ivančiná - Turiec AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7.1
Turčianske Teplice - Teplica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.4
Turčianske Teplice AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.1
Blatnica APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.1
Kláštor pod Znievom APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  10.9
Turčianska Štiavnička APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.4
Martin - Žabokreky AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.1
Martinské hole APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  15
Martin - Pivovarský potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.6
Turany - Čiernik AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7.8
Strečno - Váh AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  13
Terchová - Vrátna dolina APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  22.8
Stráža - Varínka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  19.7
Makov APS 14.11.2019 17:00     0  0  0  12.4
Klokočov - Predmieranka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  14.5
Turzovka AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  16.8
Turzovka - Kysuca AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  16.2
Skalité APS 14.11.2019 17:00     0  0  0  19.9
Čadca AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  19.4
Čadca - Čierňanka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  15.2
Stará Bystrica APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  12.2
Zborov nad Bystricou - Bystrica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  14.7
Nesluša APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  15.1
Horný Vadičov APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  17.6
Kysucké Nové Mesto - Kysuca AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  13.3
Rajecká Lesná APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  15.1
Šuja - Rajčanka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  14.4
Stránske APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  12.5
Poluvsie - Rajčanka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  13.7
Žilina AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  11.3
Žilina-Závodie - Rajčanka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.3  11.6
Žilina - Dolný Hričov AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  12.4
Žilina - Dolný Hričov AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  12
Bytča - Petrovička AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.4
Kúnovec APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  14.4
Lazy pod Makytou APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  10.3
Dohňany - Biela voda AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  9.1
Zubák APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  9.9
Pružina APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  15.3
Visolaje - Pružinka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  13.5
Košecké Podhradie APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  15.2
Horné Srnie - Vlára AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.6
Horné Srnie APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.9
Horná Súča APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.1
Trenčín AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.4
Bošáca - Zabudišová APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.8
Lubina APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4
Čachtice - Jablonka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  4.1
Hrádok - Hrádocký potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.2
Priemery:  0 0  0 0.1  10.8

Povodie Dolný Váh

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Piešťany AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3
Dobrá Voda APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2
Jaslovské Bohunice AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.6
Jaslovské Bohunice AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.6
Hlohovec - Váh AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  2.1
Smolenice APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.4
Častá APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  0.9
Modra,Piesok AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  0.6
Biely Kostol APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.6
Siladice APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.8
Slovenský Grob AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.1
Malý Javorník AWS2 14.11.2019 17:00  0.1  0.1  0.1  0.2  0.5
Kráľová pri Senci AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.6
Sládkovičovo APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.9
Bratislava - letisko AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.1
Bratislava - letisko AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.2
Šaľa - Váh AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1
Blahova APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.8
Kolárovo - Váh AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.6
Kolárovo APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2
Krajné APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.8
Priemery:  0 0  0 0  1.5

Povodie Nitra

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Chvojnica APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  10.4
Nedožery - Nitra AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.1
Prievidza - Nitra AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.4
Prievidza AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7.6
Nitrianske Rudno APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  9.2
Krásna Ves - Bebrava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  10
Nováky - Lehotský potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7.1
Bánovce nad Bebravou - Radiša AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  15.2
Nedašovce APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  16.5
Veľké Bielice - Nitrica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  11.6
Zlatníky APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.2
Nadlice - Bebrava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  15.2
Malá Lehota APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7.8
Skýcov APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  13.8
Žikava AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  11
Zlatno APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  10.5
Kamanová AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.3
Zlaté Moravce - Hostiansky potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0.2  0.2  7.5
Horné Lefantovce APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.9
Čab-Sila - Radošinka AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  2.7
Tesárske Mlyňany APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7.1
Mochovce AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7
Mochovce AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.9
Nitra AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.5
Lehota APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.3
Rastislavice APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.1
Veľké Lovce AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.3
Zliechov APS 14.11.2019 17:00  0  0.2  0.2  0.4  18.2
Bystričany APS 14.11.2019 17:00     0  0  0  14.9
Valaská Belá APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  14.9
Motešice APS 14.11.2019 17:00     0  0  0  9.1
Radošina APS 14.11.2019 17:00     0  0  0  2
Priemery:  0 0  0 0  8.8

Povodie Hron

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Telgárt AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  15.4
Telgárt AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  15.4
Pohorelá APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  20.3
Polomka APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  18
Brezno AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7.1
Čierny Balog - Dobroč APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  19
Jasenie APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.3
Chata pod Hrbom APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.9
Slovenská Ľupča APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.7
Motyčky APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7.6
Dolný Harmanec APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.9
Banská Bystrica - Bystrica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.6
Králiky APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.1
Banská Bystrica AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.2
Banská Bystrica - Hron AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.7
Sliač AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.1
Detvianská Huta APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.7
Poľana (Očová-Pajta) APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.8
Vígľaš - Pstruša AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.5
Hrochoť APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  1
Dobrá Niva - Neresnica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Dobrá Niva APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Zvolen - Slatina AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Močiar APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.9
Kremnické Bane AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.7
Handlová - Nová Lehota APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0.1  0.2  8.1
Žiar nad Hronom AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.1
Žiar nad Hronom - Hron AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.3
Žarnovica APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.4
Hronský Beňadik APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.5
Pukanec APS 14.11.2019 17:00     0  0  0  0.9
Žemberovce APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.6
Levice APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.1
Kalinčiakovo - Sikenica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.5
Farná APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.8
Kamenica nad Hronom APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.2
Priemery:  0 0  0 0  4.8

Povodie Ipeľ

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Málinec AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.8
Málinec pod VN - Ipeľ AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  6.2
Kalinovo - Ipeľ AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.4
Divín - Budínsky potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.9
Budiná APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.3  3.3
Cinobaňa APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.8
Lučenec - Boľkovce AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.4
Ožďany APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.6
Radzovce APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.1
Lipovany APS2 14.11.2019 17:00  0  0.4  0.6  0.6  2.8
Kalonda - Ipeľ AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.4
Horný Tisovník APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  1.6
Dolná Strehová - Tisovník AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.7
Bušince APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.4
Želovce - Krtíš AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Stredné Plachtince - Španí Laz APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.1
Dolné Plachtince AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Slovenské Ďarmoty - Ipeľ AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Kosihy nad Ipľom - Veľký potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Krupina - Krupinica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Bzovík AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Plášťovce - Krupinica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.3
Plášťovce - Litava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.2
Banská Štiavnica AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.1
Ladzany APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.2
Dudince AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Dudince AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Vyškovce nad Ipľom - Ipeľ AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.3
Sazdice - Búr AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Lontov APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.3
Salka - Ipeľ AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.5
Priemery:  0 0  0 0  1.4

Povodie Slaná

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Vyšná Slaná APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  9.8
Dobšiná - Dobšinský potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  9.6
Rožňava AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.4
Rožňava - Slaná AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.6
Kunova Teplica APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.7
Slavošovce APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.1
Muránska Huta - Predná Hora APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  12.9
Bretka - Slaná AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.7
Revúca - Zdychava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.8
Skerešovo APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.4
Štrkovec APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.5
Lenartovce - Slaná AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.2
Lenartovce APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1
Tisovec APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  11.3
Klenovec APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.6
Rimavské Brezovo APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  5.3
Lom nad Rimavicou AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  17.9
Kokava nad Rimavicou APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7.4
Rimavská Sobota-Sobôtka - Rimava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.5
Hajnáčka APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.9
Hostice APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1
Jesenské - Gortva AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.2
Teplý Vrch APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.9
Rimavská Seč - Blh AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.8
Vlkyňa - Rimava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.3  1.3
Priemery:  0 0  0 0  5

Povodie Bodva

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Medzev AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.7
Moldava nad Bodvou - Bodva AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.4
Malá Ida APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.5
Buzica APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2
Turňa nad Bodvou APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.2
Turňa nad Bodvou - Bodva AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.2
Silica AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.2
Priemery:  0 0  0 0  1.8

Povodie Hornád

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Vernár APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  19.9
Gánovce AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.1
Gánovce AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.1
Hrabušice APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.2
Hrabušice - Hornád AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  8.6
Spišská Nová Ves - Holubnica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.9
Uloža APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.9
Spišské Vlachy AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.3
Spišské Vlachy - Hornád AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0.3  0.3  2.9
Stratená - Dobšinská Ľadová Jaskyňa APS 14.11.2019 17:00  0  0.1  0.4  0.6  16.8
Stratená - Hnilec AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  15
Mlynky APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  10.4
Rudňany APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.9
Nálepkovo APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  7.9
Švedlár AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  9.3
Smolník APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.8
Gelnica APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.4
Kojšovská Hoľa AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  3.1
Košická Belá APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0.2  0.2  3.4
Klenov APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.6
Torysky APS 14.11.2019 17:00     0  0  0  1.1
Brezovica nad Torysou APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.1
Jakubovany AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Prešov - Planetárium APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.4
Prešov - Torysa AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Osikov APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.4
Demjatá - Sekčov AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.3  0.5
Kapušany APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  0.9
Zlatá Baňa AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.5
Ploské APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.9
Herľany APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  1.2
Svinica - Svinický potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  0.7
Vyšný Čaj APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  1.3
Košice - Podhradová APS 14.11.2019 17:00     0  0  0  1.3
Košice - letisko AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.8
Košice - letisko AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.8
Milhosť APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  2.1
Priemery:  0 0  0 0.1  4.2

Povodie Bodrog

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Habura APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.6  1.4
Medzilaborce AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.8  0.9
Starina APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  0.1
Výrava APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.6  0.6
Koškovce APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  1  1
Koškovce - Laborec AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  1  1
Osadné AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  1  1
Papín APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  1.5  1.5
Papín - Udava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  1.2  1.2
Zemplínske Hámre APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  1.2  1.2
Kamenica nad Cirochou AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.6  0.6
Kamenica nad Cirochou AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.6  0.6
Strážske APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  1.2  1.3
Michalovce AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  1.2  1.2
Michalovce-Žabjany - prítok do VN AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  1  1
Runina APS 14.11.2019 17:00  0.1  0.1  0.1  0.5  0.6
Kolbasov APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  0.4
Zboj APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  2  2.2
Klenová APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.6
Podhoroď APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  0.2
Orechová AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.4  0.4
Vysoká nad Uhom AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  1.5  1.6
Remetské Hámre APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  1  1
Ižkovce - Laborec AHS 14.11.2019 17:00  0.2  0.2  0.2  0.5  1
Malcov APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Cigeľka APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Bardejov AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.1
Kurimka APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.7
Marhaň - Topľa AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1
Kuková APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.9
Hanušovce nad Topľou APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  0.5
Hanušovce nad Topľou - Topľa AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.2
Nižná Polianka APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.4
Roztoky AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  1.9
Dlhoňa APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.6  2.9
Nižný Komárnik APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.9  2
Stropkov - Tisinec AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  1  1.7
Turany nad Ondavou APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.5  0.9
Oľka APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.6  0.9
Slovenská Kajňa APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.5  1.1
Banské APS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  1.1
Horovce - Ondava AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0
Dargov APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.4  1.4
Trebišov - Milhostov AWS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.5  1
Milhostov AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.4  0.9
Hraň APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.9  0.9
Budkovce APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.9  0.9
Leles APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.9  0.9
Veľké Trakany APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.6  0.6
Somotor AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.6  0.6
Slanská Huta APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  1
Michaľany APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.2  0.9
Priemery:  0 0  0 0.6  0.9

Povodie Poprad

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Štrbské Pleso AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  6.3
Tatranská Polianka AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  4.2
Svit - Mlynica AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.2
Poprad AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2
Poprad-Veľká - Velický potok AHS 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.9
Skalnaté Pleso AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0.2  0.6  9.2
Stará Lesná AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.8
Kežmarok APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1
Rakúske lúky - horáreň Fľak APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.7
Podolínec AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.4
Jarabina APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.3
Jakubany APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  1.1
Plaveč AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.8
Tatranská Javorina AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0.1  14
Osturňa APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  2.6
Reľov APS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  3.3
Červený Kláštor AWS2 14.11.2019 17:00  0  0  0  0  0.7
Priemery:  0 0  0 0  3.4
Údaje k aktuálnej hodine nemusia byť komplenté a nemusia reprezentovať skutočný stav vzhľadom k prebiehajúcemu spracovaniu údajov zo zrážkomerných staníc.

Meteorologické výstrahy:

Meteorologické výstrahy
ŠtPiSo

Hydrological warnings:

Hydrological warnings

Flood activity degrees:

Flood activity

Varovný systém kvality ovzdušia:

Varovný systém kvality ovzdušia
Legend
SHMÚ 65 rokov / 1954-2019
Klimatický atlas SlovenskaObjednávanie prednášok na SHMÚ Bratislava
14 NOV 2019

Konferencia mladých odborníkov 2019

SHMÚ | SPRÁVA | IVAN GARČÁR
Slovenský hydrometeorologický ústav zorganizoval dnes Konferenciu mladých odborníkov. Ide o každoročné podujatie zamerané na prezentácie odborných tém ľudí do 35 rokov. Tento rok je to už 31. ročník pre hydrológov, 20. ročník pre meteorológov a klimatológov a 18. ročník pre mladých vodohospodárov.  
13 NOV 2019

Hydrologická situácia na území Slovenska 13. 11. 2019 o 12. hod.

SHMÚ | ANALÝZA | VALÉRIA WENDLOVÁ
Za posledných 24 hod sme zaznamenali výdatné zrážky vo forme dažďa hlavne na strednom Slovensku v oblasti Nízkych Tatier a Slovenského Rudohoria s úhrnmi zväčša 40 – 100 mm, s max. úhrnom 101 mm - Demänovské dolina.
13 NOV 2019

Pozvánka na Konferencie mladých odborníkov 2019

SHMÚ | OZNAM | A. BLAHOVÁ
Slovenská meteorologická spoločnosť, Slovenský národný výbor pre Medzinárodný hydrologický program UNESCO,  Združenie zamestnávateľov vo vodnom hospodárstve, Global Water Partnership Slovensko a Slovenský hydrometeorologický ústav oznamujú, že v roku 2019 budú konferencie mladých odborníkov v odboroch: meteorológia, klimatológia a kvalita ovzdušia, hydrológia a vodné hospodárstvo dňa: 14. novembra 2019 (štvrtok).
09 NOV 2019

Pozvánka na prednáškové popoludnie 21.11.2019

METEOROLÓGIA | SPRÁVA | PAULÍNA VALOVÁ
Posledné tohtoročné stretnutie bude venované fascinujúcemu prírodnému  javu - AURORA BOREALIS.
Dňa 29.10.2019 sa v kongresovom centre SAV v Smoleniciach konal už 2. ročník diskusného odborného stretnutia „MONITORING A HODNOTENIE DOPADOV SUCHA NA SLOVENSKU – stretnutie s reportérmi z praxe.“
02 NOV 2019

Porovnanie minimálnej teploty vzduchu na prelome októbra a novembra 2019

METEOROLÓGIA | ANALÝZA | CYRIL SIMAN
Po veľmi teplom počasí, ktoré panovalo na našom území prevažne v druhej polovici októbra, sa v jeho závere výrazne ochladilo. V studenej vzduchovej hmote klesala teplota vzduchu počas noci na viacerých miestach pod bod mrazu. V súčasnosti je už situácia iná a v posledných hodinách sa výrazne oteplilo. Poďme sa spoločne ...

Rozhlas a televízia Slovenska Oddelenie meteorologie a klimatologie KAFZaM UK Bratislava Katedra fyzickej geografie a geoekológie PriF UK Bratislava European Centre for Medium-Range Weather Forecasts - ECMWF World Meteorological Organization Výskumný ústav vodného hospodárstva EurAqua Eumetsat Meteoalarm - Alerting Europe for extreme weather

skok na menu ↑


skok na začiatok stránky ↑