SHMÚ vydal meteorologické výstrahy na Vysoké teplotyBúrkyVietorVietor na horách Zobraziť výstrahy

Úhrn zrážok

Pre zobrazenie detailu a grafu prejdite myšou ponad stanicu na mape
Údaje majú operatívny charakter, neprešli korekciou.

Úhrny zrážok za 24 hod. k dátumu a času 10.7.2020 10:00

V čase mrazov sú uvedené len stanice, ktoré dokážu merať snehové zrážky.
0-1 mm  1-5 mm  5-10 mm  10-20 mm  20-35 mm  35-50 mm  50-70 mm  70-90 mm  viac ako 90 mm 

Typ stanice: AWS – automatická meteorologická stanica; AWS2 – automatická meteorologická stanica 2. generácia;
APS – automatická zrážkomerná stanica; APS2 – automatická zrážkomerná stanica 2. generácia; AHS – automatická hydrologická stanica so zrážkomerom

Hodnoty reprezentujú úhrn zrážok v mm za udávaný časový interval

Povodie Morava

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Brestovec - Brestovský potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Myjava AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turá Lúka - Svacenický jarok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Brezová pod Bradlom APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jablonica - Myjava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jablonica APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Vrbovce - Teplica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Sobotište - Teplica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kunov - Teplica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Senica AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Smrdáky APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Šaštín Stráže APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Skalica APS 10.07.2020 10:00           0  0
Radošovce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0.4  0.4  0.8
Holíč AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kopčany - Morava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Moravský Svätý Ján AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Plavecký Peter APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Sološnica APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rohožník - Rudavka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Veľké Leváre - Rudava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Veľké Leváre - Rudava náhon AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Záhorská Ves - Morava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Vysoká pri Morave - Morava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Pernek APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Malacky APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Láb - Oliva AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Láb - Močiarka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Zohor - Suchý potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Dunaj

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Bratislava-Devín-lom - Dunaj AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bratislava - Mlynská Dolina AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bratislava - Koliba APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bratislava - Koliba AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bratislava - Dunaj AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bratislava-Čunovo-hať - Dunaj, hor. hlad. AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Dobrohošť - Dunaj AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Gabčíkovo - Dunaj AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Gabčíkovo AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Sap - Dunaj AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hurbanovo AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Gbelce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Mužla AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Horný Váh

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Prečín - Domanižanka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Liptovská Teplička APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Východná - Čierny Váh APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Východná - Biely Váh AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kráľová Lehota - Hybica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Podbanské - Belá AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Podbanské AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Liptovský Hrádok - Váh AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Liptovský Hrádok AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Liptovský Ján - Štiavnica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Liptovský Mikuláš - Váh AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Liptovská Sielnica - Kvačianka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Demänovská Dolina - Jasná APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Liptovský Mikuláš-Demänová - Demänovka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Huty APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Vlachy - Kľačianka AHS 10.07.2020 10:00  0.2  0.2  0.2  0.2  0.2
Partizánska Ľupča - Ľupčianka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Liptovská Osada AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Ružomberok - Štiavnička AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bešeňová - Váh AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hubová - Váh AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Ľubochňa APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Ľubochňa - Ľubochnianka AHS 10.07.2020 10:00  0  1.9  1.9  1.9  1.9
Oravská Lesná AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Novoť APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Mútne APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Zákamenné - Biela Orava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0.2  0.2  0.2
Lokca - Biela Orava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Lokca APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Oravská Jasenica - Veselianka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Oravské Veselé AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Oravská Polhora APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Oravská Polhora - Polhoranka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rabča AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Zubrohlava - Polhoranka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jablonka - Piekielnik AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Oravice APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Suchá Hora APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Liesek AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Trstená - Oravica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Trstená - Jelešňa AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Tvrdošín - Orava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Zuberec APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Oravský Biely Potok - Studený potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Oravský Podzámok AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Párnica - Zázrivka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Párnica APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turček APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turček - Turiec AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Ivančiná - Turiec AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turčianske Teplice - Teplica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Belá - Beliansky potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Blatnica APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kláštor pod Znievom APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turčianska Štiavnička APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Martin - Žabokreky AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Martin - Turiec AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Martinské hole APS 10.07.2020 10:00  0  0  2  2  2
Martin - Pivovarský potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turany - Čiernik AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Terchová - Vrátna dolina APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Stráža - Varínka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Makov APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Klokočov - Predmieranka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turzovka AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turzovka - Kysuca AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Skalité APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.1
Čadca AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Čadca - Čierňanka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Stará Bystrica APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Zborov nad Bystricou - Bystrica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nesluša APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Horný Vadičov APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.1
Kysucké Nové Mesto - Kysuca AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rajecká Lesná APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Šuja - Rajčanka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Stránske APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Poluvsie - Rajčanka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Žilina AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Žilina-Závodie - Rajčanka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Žilina - Dolný Hričov AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bytča - Petrovička AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Brvnište APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jasenica - Papradnianka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kúnovec APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Dohňany - Biela voda AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Zubák APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Pružina APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Visolaje - Pružinka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Beluša AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Košecké Podhradie APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Horné Srnie - Vlára AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Horná Súča APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Trenčín AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.1
Selec APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Lubina APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Krajné APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Čachtice - Jablonka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hrádok - Hrádocký potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Podtureň - Jamníček AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Iľanovo - Iľanovianka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Prosiek - Prosiečanka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Svätý Kríž - Palúdžanka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Liptovská Lúžna - Lúžňanka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Chlebnice - Chlebnický potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Háj - Somolický potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Mošovce - Čierna voda AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Čadca - Kysuca AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nová Bystrica - Bystrica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rajecká Lesná - Lesňanka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rajec - Čerňanka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Lietava - Majer - Lietavka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Tuchyňa - Tovarský potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Dolný Váh

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Piešťany AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hlohovec - Váh AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Siladice APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Šaľa - Váh AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bratislava - letisko AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nová Dedinka - Malý Dunaj AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Blahová APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Malý Javorník AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Svätý Jur - Šurský kanál AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Slovenský Grob AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bernolákovo - Čierna Voda AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kráľová pri Senci AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0.1  0.1  0.1
Modra,Piesok AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Dobrá Voda APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jaslovské Bohunice AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Smolenice APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Biely Kostol APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Častá APS 10.07.2020 10:00  0  0.1  0.1  0.1  0.2
Sládkovičovo APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.1
Žihárec AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kolárovo APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kolárovo - Váh AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Nitra

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Nitrianske Pravno - Nitra AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.2
Chvojnica APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nedožery - Nitra AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Prievidza - Nitra AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Prievidza AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Ráztočno APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nováky - Lehotský potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bystričany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bystričany-Chalmová - Nitra AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Valaská Belá APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Zliechov APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nitrianske Rudno APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Veľké Bielice - Nitrica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Čierna Lehota APS2 10.07.2020 10:00     0  0  0  0
Krásna Ves - Bebrava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Uhrovec AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bánovce nad Bebravou - Radiša AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Zlatníky APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nedašovce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nadlice - Bebrava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nitrianska Streda - Nitra AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kamanová AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Horné Lefantovce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Radošina APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Čab-Sila - Radošinka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nitra - Janíkovce AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Malá Lehota APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Skýcov APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Žikava AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Zlatno APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Tesárske Mlyňany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Vieska nad Žitavou - Žitava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Mochovce AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Lehota APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rastislavice APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Veľké Lovce AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Chynorany - Nitra AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Hron

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Telgárt AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Pohorelá APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Pohronská Polhora APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Brezno - Hron AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Brezno AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Čierny Balog - Dobroč APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Čierny Balog - Čierny Hron AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jarabá APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Mýto pod Ďumbierom - Štiavnička AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jasenie APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Chata pod Hrbom APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Ľubietová - Hutná AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Motyčky APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Dolný Harmanec APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Králiky APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Banská Bystrica AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0.1  0.1  0.1
Sliač AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Detvianska Huta APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Poľana (Očová-Pajta) APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Vígľaš - Pstruša AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hrochoť APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Dobrá Niva - Neresnica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hronská Breznica - Jasenica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Močiar APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kremnické Bane AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Handlová - Nová Lehota APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Žiar nad Hronom AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Žiar nad Hronom - Hron AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kľak APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Žarnovica APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hronský Beňadik APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hronské Kľačany - Podlužianka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Pukanec APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Žemberovce APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Levice APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kalinčiakovo - Sikenica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kamenín - Hron AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kamenica nad Hronom APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Ipeľ

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Kalinovo - Ipeľ AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Divín - Budínsky potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Budiná APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Cinobaňa APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Lučenec - Boľkovce AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Ožďany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Radzovce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Lipovany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Horný Tisovník - Tisovník AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Dolná Strehová - Tisovník AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Pôtor - Stará rieka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bušince APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Stredné Plachtince - Španí Laz APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Dolné Plachtince AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Slovenské Ďarmoty - Ipeľ AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kosihy nad Ipľom - Veľký potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Čelovce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Krupina - Krupinica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bzovík AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Senohrad APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Plášťovce - Krupinica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Plášťovce - Litava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Banská Štiavnica AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Ladzany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Dudince AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Horné Semerovce - Štiavnica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Vyškovce nad Ipľom - Ipeľ AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Sazdice - Búr AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Lontov APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Salka - Ipeľ AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Slaná

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Vyšná Slaná APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rožňava AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.2
Rožňava - Slaná AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kunova Teplica APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Plešivec - Štítnik AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Slavošovce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Muránska Huta - Predná Hora APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bretka - Slaná AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Revúca AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Skerešovo APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Štrkovec APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Behynce - Turiec AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Lenartovce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Tisovec APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Klenovec APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hnúšťa - Klenovská Rimava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hnúšťa-Likier - Rimava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rimavské Brezovo APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Lom nad Rimavicou AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kokava nad Rimavicou APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kokava nad Rimavicou - Rimavica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rimavská Sobota-Sobôtka - Rimava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rimavská Sobota AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hajnáčka APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hostice APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jesenské - Gortva AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Teplý Vrch APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rimavská Seč - Blh AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Vlkyňa - Rimava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.2
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Bodva

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Štós - Kúpele AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Medzev AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Moldava nad Bodvou - Bodva AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Moldava nad Bodvou AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Malá Ida APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Buzica APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Janík AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turňa nad Bodvou APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turňa nad Bodvou - Bodva AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Silica AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Hornád

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Vernár APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Gánovce AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hrabušice APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hrabušice - Hornád AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Uloža APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Spišské Vlachy AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Spišské Vlachy - Hornád AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Dobšinská Ľadová Jaskyňa APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Stratená - Hnilec AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Mlynky APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rudňany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nálepkovo APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Švedlár AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.3
Smolník APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Gelnica APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Lipovce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kojšovská Hoľa AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Košická Belá APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Klenov APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Torysky APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Brezovica nad Torysou APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jakubovany AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Prešov - Planetárium APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Prešov - Torysa AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Osikov APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Demjatá - Sekčov AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kapušany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Herľany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Svinica - Svinický potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.5
Vyšný Čaj APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Košice - letisko AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Milhosť APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Bodrog

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Habura APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Medzilaborce AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Starina APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Snina AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Koškovce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Koškovce - Laborec AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Osadné AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Papín APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Zemplínske Hámre APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kamenica nad Cirochou AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Strážske APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Michalovce AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Michalovce-Stráňany - Laborec AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Michalovce-Žabjany - prítok do VN AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kolbasov APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Klenová APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Podhoroď APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Orechová AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Vysoká nad Uhom AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Remetské Hámre APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Ižkovce - Laborec AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Cigeľka APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.2
Bardejov AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Bardejov - Topľa AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kurimka APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Marhaň - Topľa AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kuková APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hanušovce nad Topľou APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nižná Polianka APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Roztoky AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Svidník - Ondava AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Dlhoňa APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Nižný Komárnik APS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Svidník - Ladomírka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Stropkov - Tisinec AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Turany nad Ondavou APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Oľka APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Slovenská Kajňa APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Čaklov AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Banské APS 10.07.2020 10:00  0  0.1  0.1  0.1  0.1
Dargov APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Trebišov - Milhostov AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Hraň APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Budkovce APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Leles APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Veľké Trakany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Somotor AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Streda nad Bodrogom - Bodrog AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Slanská Huta APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Michaľany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0.1
Snina - Pčolinka AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Poprad

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Štrbské Pleso AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Tatranská Polianka AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Svit - Mlynica AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Poprad AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Poprad-Veľká - Velický potok AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Poprad-Matejovce I - Poprad AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Skalnaté Pleso AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Tatranská Lomnica AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Stará Lesná AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kežmarok APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Kežmarok - Poprad AHS 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Rakúske lúky - horáreň Fľak APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Podolínec AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jarabina APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Jakubany APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Plaveč AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Tatranská Javorina AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Osturňa APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Reľov APS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Červený Kláštor AWS2 10.07.2020 10:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0
Údaje k aktuálnej hodine nemusia byť komplenté a nemusia reprezentovať skutočný stav vzhľadom k prebiehajúcemu spracovaniu údajov zo zrážkomerných staníc.

Meteorologické výstrahy:

Meteorologické výstrahy
PiSoNe

Hydrologické výstrahy:

Hydrologické výstrahy

Stupne povodňovej aktivity:

Povodňová aktivita

Varovný systém kvality ovzdušia:

Varovný systém kvality ovzdušia
Legenda výstrah
Konferencia mladých odborníkov 2020Objednávanie prednášok na SHMÚ Bratislava
Meteorologický časopis
Štátna hydrologická sieť
Klimatický atlas Slovenska
Spravodajstvo monitoringu sucha SHMÚ
Pre viac informácií o počasí volajte meteorológovi: 0988 400 100 alebo 0988 400 200 alebo 0988 400 300
cena volania 0,996 € s DPH za každú začatú minútu volania
10 JÚL 2020

Nové prognózy klímy hodnotia globálnu teplotu v nasledujúcich piatich rokoch

KLIMATOLÓGIA | ANALÝZA | LADISLAV MARKOVIČ, JOZEF PECHO
Aktuálna správa hodnotiaca predpokladaný vývoj budúcej globálnej klímy (The Global to Decadal Climate Update), spracovaná meteorologickou službou Spojeného kráľovstva (Met Office), poskytuje výhľad na globálnu klímu pre obdobia nasledujúcich piatich rokov (2020-2024) s cieľom poskytnúť čo najnovšie a najpresnejšie odborné informácie.
07 JÚL 2020

Mapové produkty A-LAEF sú už verejne dostupné

METEOROLÓGIA | SPRÁVA | MARTIN BELLUŠ
Nedávno sme informovali o novom ansámblovom predpovednom systéme s vysokým rozlíšením ALARO - Limited Area Ensemble Forecasting (A-LAEF), ktorý sme vyvinuli v rámci regionálnej spolupráce pre numerické modelovanie na ohraničenej oblasti v strednej Európe (RC LACE). Podrobný popis tohoto systému nájdete TU.
02 JÚL 2020

Výskyt veľkých krúp na Slovensku

METEOROLÓGIA | ANALÝZA | MIROSLAV ŠINGER
V roku 2019 sa na našom území vyskytlo niekoľko situácii s veľmi veľkými krúpami (s priemerom 5 cm a viac). Tie najväčšie mali priemer 8 cm a padali 27. júna 2019 v Košiciach. Sú to zatiaľ najväčšie zdokumentované krúpy na Slovensku v modernej histórii pozorovaní. Aj vzhľadom na tieto udalosti sme sa na základe dostupných ...
29 JÚN 2020

Extrémna búrka a prívalová povodeň na Muránskej planine

HYDROLÓGIA | SPRÁVA | MGR. MARTIN HALAJ, MGR. KATEŘINA HRUŠKOVÁ, PHD., MGR. TOMÁŠ TRSTENSKÝ
  Doterajší priebeh júnového počasia je typický výskytom vhodných podmienok pre tvorbu silných búrok a s nimi spojených nebezpečných prejavov. Z hydrologického hľadiska sú dôležité predovšetkým zrážkové úhrny a s nimi spojená odozva v dotknutom povodí. V posledných týždňoch sme svedkami častého výskytu prívalových povodní (bleskových povodní, angl. flash floods) v rôznych regiónoch Slovenska. V týchto prípadoch zaznamenávame ...
29 JÚN 2020

Deň Dunaja, 29.6.2020

HYDROLÓGIA | SPRÁVA | ING. JANA POÓROVÁ, PHD.
Od roku 2004 si každý rok,   29. júna, pripomíname „Deň Dunaja“. Tok Dunaja a jeho povodie predstavujú hodnotný a jedinečný ekosystém, ktorý poskytuje prostredie pre veľmi rôznorodú faunu a flórou, spája obyvateľov až 19 krajín Európy, aj preto je jedným zo základných pilierov formovania kultúrno-spoločenských, hospodárskych a obchodných vzťahov. ...
26 JÚN 2020

55 rokov od historickej povodne na Dunaji

HYDROLÓGIA | ANALÝZA | MGR. MARTIN HALAJ, ING. HANA HLAVÁČIKOVÁ. PHD.
  V uplynulých júnových dňoch sme si pripomenuli 55 rokov od ničivých povodní na Dunaji, spojených s pretrhnutím ochranných hrádzí a následným zatopením Žitného ostrova, evakuáciou obyvateľstva a vysokými materiálnymi škodami. Informácie o  povodni v roku 1965 boli zdokumentované slovenskými vodohospodármi a hydrológmi vo viacerých odborných publikáciách. Táto povodeň bola najväčšou povodňou na Dunaji ...

Rozhlas a televízia Slovenska Oddelenie meteorologie a klimatologie KAFZaM UK Bratislava Katedra fyzickej geografie a geoekológie PriF UK Bratislava European Centre for Medium-Range Weather Forecasts - ECMWF World Meteorological Organization Výskumný ústav vodného hospodárstva EurAqua Eumetsat Meteoalarm - Alerting Europe for extreme weather

skok na menu ↑


skok na začiatok stránky ↑