SHMÚ vydal meteorologické výstrahy na Vysoké teploty Zobraziť výstrahy

Úhrn zrážok

Pre zobrazenie detailu a grafu prejdite myšou ponad stanicu na mape
Údaje majú operatívny charakter, neprešli korekciou.

Úhrny zrážok za 24 hod. k dátumu a času 4.7.2020 13:00

V čase mrazov sú uvedené len stanice, ktoré dokážu merať snehové zrážky.
0-1 mm  1-5 mm  5-10 mm  10-20 mm  20-35 mm  35-50 mm  50-70 mm  70-90 mm  viac ako 90 mm 

Typ stanice: AWS – automatická meteorologická stanica; AWS2 – automatická meteorologická stanica 2. generácia;
APS – automatická zrážkomerná stanica; APS2 – automatická zrážkomerná stanica 2. generácia; AHS – automatická hydrologická stanica so zrážkomerom

Hodnoty reprezentujú úhrn zrážok v mm za udávaný časový interval

Povodie Morava

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Brestovec - Brestovský potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Myjava AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Turá Lúka - Svacenický jarok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Brezová pod Bradlom APS2 04.07.2020 13:00        0  0  0
Jablonica - Myjava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Jablonica APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Vrbovce - Teplica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Sobotište - Teplica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kunov - Teplica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0.2  0.2  0.2
Senica AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Smrdáky APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Šaštín Stráže APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Skalica APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Radošovce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  0.1
Holíč AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kopčany - Morava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Moravský Svätý Ján AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Plavecký Peter APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Sološnica APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Rohožník - Rudavka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Veľké Leváre - Rudava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Veľké Leváre - Rudava náhon AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Záhorská Ves - Morava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Vysoká pri Morave - Morava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Pernek APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Malacky APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Láb - Oliva AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Láb - Močiarka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Zohor - Suchý potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Dunaj

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Bratislava-Devín-lom - Dunaj AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bratislava - Mlynská Dolina AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.7
Bratislava - Koliba APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bratislava - Koliba AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bratislava - Dunaj AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bratislava-Čunovo-hať - Dunaj, hor. hlad. AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Dobrohošť - Dunaj AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Gabčíkovo - Dunaj AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Gabčíkovo AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Sap - Dunaj AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Hurbanovo AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Gbelce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Mužla AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  0.1
Priemery:  0 0  0 0  0.1

Povodie Horný Váh

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Prečín - Domanižanka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.5
Liptovská Teplička APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Východná - Čierny Váh APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Východná - Biely Váh AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kráľová Lehota - Hybica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Podbanské - Belá AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Podbanské AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Liptovský Hrádok - Váh AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Liptovský Hrádok AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Liptovský Ján - Štiavnica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Liptovský Mikuláš - Váh AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Liptovská Sielnica - Kvačianka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Demänovská Dolina - Jasná APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Liptovský Mikuláš-Demänová - Demänovka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
L. Mikuláš - Lipt. Ondrašová - Jalovecký p. AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Huty APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.5
Vlachy - Kľačianka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Partizánska Ľupča - Ľupčianka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Liptovská Osada AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Ružomberok - Štiavnička AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Ľubochňa APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Ľubochňa - Ľubochnianka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Oravská Lesná AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.4
Novoť APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.8
Mútne APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.5
Zákamenné - Biela Orava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Lokca - Biela Orava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Lokca APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Oravská Jasenica - Veselianka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Oravské Veselé AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.1
Oravská Polhora APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  4
Oravská Polhora - Polhoranka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.2  1.9
Rabča AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.2
Zubrohlava - Polhoranka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Jablonka - Piekielnik AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.3
Oravice APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  1.1  3.2
Suchá Hora APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.5
Liesek AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.7
Trstená - Oravica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Trstená - Jelešňa AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Tvrdošín - Orava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.2
Zuberec APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.1
Oravský Biely Potok - Studený potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Oravský Podzámok AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Párnica - Zázrivka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Párnica APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Turček APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Turček - Turiec AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Ivančiná - Turiec AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Turčianske Teplice - Teplica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Belá - Beliansky potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.7
Blatnica APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kláštor pod Znievom APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Turčianska Štiavnička APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Martin - Žabokreky AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Martin - Turiec AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Martinské hole APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1
Martin - Pivovarský potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Turany - Čiernik AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Terchová - Vrátna dolina APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.6
Stráža - Varínka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  4.2
Makov APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.8
Klokočov - Predmieranka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  3.2
Turzovka AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0.2  0.3  3
Turzovka - Kysuca AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.5
Skalité APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  4
Čadca AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.7
Čadca - Čierňanka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.2
Stará Bystrica APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.1
Zborov nad Bystricou - Bystrica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.5
Nesluša APS2 04.07.2020 13:00  0  0.1  0.1  0.1  1.1
Horný Vadičov APS2 04.07.2020 13:00  0.2  0.3  0.3  0.3  4.2
Kysucké Nové Mesto - Kysuca AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1
Rajecká Lesná APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1
Šuja - Rajčanka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.7
Stránske APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.4
Poluvsie - Rajčanka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.5
Žilina AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  4.3
Žilina-Závodie - Rajčanka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  3.2
Žilina - Dolný Hričov AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.7
Bytča - Petrovička AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.8
Brvnište APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.2
Jasenica - Papradnianka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0.2  0.2  0.9
Kúnovec APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.7
Dohňany - Biela voda AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.8
Zubák APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  3
Pružina APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.5
Visolaje - Pružinka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.7
Beluša AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.3
Košecké Podhradie APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2
Horné Srnie - Vlára AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.7
Horné Srnie APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.5
Horná Súča APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.4
Trenčín AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.7
Selec APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bošáca - Zabudišová APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.4
Lubina APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.1
Krajné APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Čachtice - Jablonka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.3
Hrádok - Hrádocký potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.5
Podtureň - Jamníček AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Iľanovo - Iľanovianka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Prosiek - Prosiečanka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Svätý Kríž - Palúdžanka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Liptovská Lúžna - Lúžňanka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Chlebnice - Chlebnický potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Háj - Somolický potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Mošovce - Čierna voda AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Čadca - Kysuca AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2
Nová Bystrica - Bystrica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0.2  0.2  2.9
Rajecká Lesná - Lesňanka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.5
Rajec - Čerňanka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.7
Lietava - Majer - Lietavka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.2
Tuchyňa - Tovarský potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.2
Priemery:  0 0  0 0  0.9

Povodie Dolný Váh

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Piešťany AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.2
Hlohovec - Váh AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Siladice APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  0.1
Šaľa - Váh AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bratislava-Malé Pálenisko - Malý Dunaj AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bratislava - letisko AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Nová Dedinka - Malý Dunaj AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Blahová APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Malý Javorník AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Svätý Jur - Šurský kanál AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Slovenský Grob AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bernolákovo - Čierna Voda AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kráľová pri Senci AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.2  0.2
Modra,Piesok AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Dobrá Voda APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Jaslovské Bohunice AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Smolenice APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Biely Kostol APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Častá APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Sládkovičovo APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Žihárec AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kolárovo APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  0.1
Kolárovo - Váh AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0

Povodie Nitra

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Nitrianske Pravno - Nitra AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Chvojnica APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.1
Nedožery - Nitra AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Prievidza - Nitra AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Prievidza AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Ráztočno APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Nováky - Lehotský potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bystričany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bystričany-Chalmová - Nitra AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Valaská Belá APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.3
Zliechov APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.7
Nitrianske Rudno APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Veľké Bielice - Nitrica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.3
Čierna Lehota APS2 04.07.2020 13:00        0  0  0
Krásna Ves - Bebrava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.5
Uhrovec AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.1
Bánovce nad Bebravou - Radiša AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.2
Zlatníky APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.6
Nedašovce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Nadlice - Bebrava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Nitrianska Streda - Nitra AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kamanová AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Horné Lefantovce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Radošina APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.2
Čab-Sila - Radošinka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Nitra - Janíkovce AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Malá Lehota APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Skýcov APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Žikava AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Zlatno APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Tesárske Mlyňany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Vieska nad Žitavou - Žitava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Mochovce AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Lehota APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Rastislavice APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Veľké Lovce AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Chynorany - Nitra AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0.1

Povodie Hron

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Telgárt AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.8
Pohorelá APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Polomka APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Pohronská Polhora APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.3
Brezno - Hron AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Brezno AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Čierny Balog - Dobroč APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Čierny Balog - Čierny Hron AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Jarabá APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Mýto pod Ďumbierom - Štiavnička AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Jasenie APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Chata pod Hrbom APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Ľubietová - Hutná AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Motyčky APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Dolný Harmanec APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Králiky APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Banská Bystrica AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Sliač AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Detvianska Huta APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.9
Poľana (Očová-Pajta) APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Vígľaš - Pstruša AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Hrochoť APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Dobrá Niva - Neresnica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Hronská Breznica - Jasenica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Močiar APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kremnické Bane AWS2 04.07.2020 13:00  0  0.3  0.3  0.3  0.3
Handlová - Nová Lehota APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Žiar nad Hronom AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Žiar nad Hronom - Hron AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kľak APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Žarnovica APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bzenica - Vyhniansky potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Hronský Beňadik APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Hronské Kľačany - Podlužianka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Pukanec APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Žemberovce APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Levice APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kalinčiakovo - Sikenica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0.1

Povodie Ipeľ

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Málinec AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  7.2
Kalinovo - Ipeľ AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1
Divín - Budínsky potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Budiná APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.3  0.3
Cinobaňa APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  0.1
Lučenec - Boľkovce AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Ožďany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.2
Radzovce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Lipovany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Horný Tisovník - Tisovník AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Dolná Strehová - Tisovník AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.2
Bušince APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Ľuboreč APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Stredné Plachtince - Španí Laz APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Dolné Plachtince AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  6
Slovenské Ďarmoty - Ipeľ AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kosihy nad Ipľom - Veľký potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Čelovce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Krupina - Krupinica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Bzovík AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Senohrad APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Plášťovce - Krupinica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Plášťovce - Litava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Banská Štiavnica AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Ladzany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Horné Semerovce - Štiavnica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Vyškovce nad Ipľom - Ipeľ AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Sazdice - Búr AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Lontov APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Salka - Ipeľ AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Priemery:  0 0  0 0  0.5

Povodie Slaná

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Vyšná Slaná APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  3.1
Rožňava AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  19.5
Rožňava - Slaná AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  4.7
Kunova Teplica APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Plešivec - Štítnik AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.5
Slavošovce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  12.1
Muránska Huta - Predná Hora APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.9
Bretka - Slaná AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.2
Revúca AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  12.9
Ratková AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  10.4
Skerešovo APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  19.6
Štrkovec APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  3.7
Behynce - Turiec AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  6.6
Lenartovce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  9.2
Tisovec APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  38.2
Klenovec APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  60.9
Hnúšťa - Klenovská Rimava AHS 04.07.2020 13:00  0  0.2  0.2  0.2  27.3
Hnúšťa-Likier - Rimava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  9.8
Rimavské Brezovo APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  7.9
Lom nad Rimavicou AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Kokava nad Rimavicou APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  24.6
Kokava nad Rimavicou - Rimavica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  11.1
Rimavská Sobota-Sobôtka - Rimava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Rimavská Sobota AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Hajnáčka APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Hostice APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Jesenské - Gortva AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Teplý Vrch APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.6
Rimavská Seč - Blh AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  7.7
Vlkyňa - Rimava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0.2  0.2  10.6
Priemery:  0 0  0 0  10.1

Povodie Bodva

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Štós - Kúpele AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  6.7
Medzev AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  19.3
Moldava nad Bodvou - Bodva AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.9
Moldava nad Bodvou AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2
Malá Ida APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  10.2
Buzica APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  5.3
Janík AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  5.7
Turňa nad Bodvou APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  16.8
Turňa nad Bodvou - Bodva AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Silica AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  11.2
Priemery:  0 0  0 0  8

Povodie Hornád

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Vernár APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  7.7
Gánovce AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  8.2
Hrabušice APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  3.2
Hrabušice - Hornád AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.9
Uloža APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  7.8
Spišské Vlachy AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  6
Spišské Vlachy - Hornád AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  7.2
Dobšinská Ľadová Jaskyňa APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  3.7
Stratená - Hnilec AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  3.6
Mlynky APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  5.4
Rudňany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  9
Nálepkovo APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.8
Švedlár AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  32.7
Smolník APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  4.4
Gelnica APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.8  18.5
Lipovce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  6.2
Kojšovská Hoľa AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  25.5
Košická Belá APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  9.1
Klenov APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.8  23.5
Torysky APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  5.4
Brezovica nad Torysou APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  3.5
Jakubovany AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  8.7
Prešov - Planetárium APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  1.1  13.4
Prešov - Torysa AHS 04.07.2020 13:00  0.2  0.2  0.2  1.2  13
Osikov APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.2  7.5
Demjatá - Sekčov AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.5  10.6
Kapušany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.7  11.9
Zlatá Baňa AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  9.7
Herľany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  7.1
Vyšný Čaj APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  12.1
Košice - Podhradová APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  19.9
Košice - letisko AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  52.7
Milhosť APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  3.5
Priemery:  0 0  0 0.2  11.1

Povodie Bodrog

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Habura APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.3  6.5
Medzilaborce AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.8  2.5
Starina APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.9
Snina AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  7.9
Koškovce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.5
Koškovce - Laborec AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  4.9
Osadné AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  14.1
Papín APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  26.2
Zemplínske Hámre APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  12.8
Kamenica nad Cirochou AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.8
Strážske APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.8
Michalovce AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  7.8
Michalovce-Stráňany - Laborec AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  4.4
Michalovce-Žabjany - prítok do VN AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.4
Kolbasov APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.3  32.5
Klenová APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  4.8
Podhoroď APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  14.8
Orechová AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Vysoká nad Uhom AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Remetské Hámre APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  16.4
Ižkovce - Laborec AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Cigeľka APS 04.07.2020 13:00  0.1  0.1  0.1  0.1  3.1
Bardejov AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.5  4.1
Bardejov - Topľa AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.2  3.9
Kurimka APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  9.3
Marhaň - Topľa AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0.2  0.2  14.1
Kuková APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  1.3  9.3
Hanušovce nad Topľou APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  9.5
Nižná Polianka APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.1  2.4
Roztoky AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.3  4.3
Svidník - Ondava AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.2  6.1
Dlhoňa APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  5
Nižný Komárnik APS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.2  5.1
Svidník - Ladomírka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Stropkov - Tisinec AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.7  17.9
Turany nad Ondavou APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  13
Oľka APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.8  29.9
Slovenská Kajňa APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0.2  1.4
Čaklov AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.8
Horovce - Ondava AHS 04.07.2020 13:00  0  0.5  1.2  4.4  16.9
Dargov APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  18.7
Trebišov - Milhostov AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.3
Hraň APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.2
Budkovce APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.9
Leles APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.1
Veľké Trakany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.6
Somotor AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Slanská Huta APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  11.1
Michaľany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.5
Snina - Pčolinka AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  6.9
Priemery:  0 0  0 0.2  7.3

Povodie Poprad

StanicaTypČas meraniaZrážky 1hZrážky 3hZrážky 6hZrážky 12hZrážky 24h
Štrbské Pleso AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Tatranská Polianka AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.3
Svit - Mlynica AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0
Poprad AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.6
Poprad-Veľká - Velický potok AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1
Poprad-Matejovce I - Poprad AHS 04.07.2020 13:00  0.3  0.8  1.5  3.7  6.1
Skalnaté Pleso AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.8
Tatranská Lomnica AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  6.3
Stará Lesná AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  5.7
Kežmarok APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.9
Kežmarok - Poprad AHS 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.5
Rakúske lúky - horáreň Fľak APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.2
Podolínec AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  1.4
Jarabina APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  0.7
Jakubany APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  2.3
Plaveč AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  6.8
Tatranská Javorina AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0.9  2.2  13.1
Osturňa APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0.2  0.2  7.1
Reľov APS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  9.4
Červený Kláštor AWS2 04.07.2020 13:00  0  0  0  0  11.5
Priemery:  0 0  0.1 0.3  3.9
Údaje k aktuálnej hodine nemusia byť komplenté a nemusia reprezentovať skutočný stav vzhľadom k prebiehajúcemu spracovaniu údajov zo zrážkomerných staníc.

Meteorologické výstrahy:

Meteorologické výstrahy
NePoUt

Hydrologické výstrahy:

Hydrologické výstrahy

Stupne povodňovej aktivity:

Povodňová aktivita

Varovný systém kvality ovzdušia:

Varovný systém kvality ovzdušia
Legenda výstrah
Konferencia mladých odborníkov 2020Objednávanie prednášok na SHMÚ Bratislava
Meteorologický časopis
Štátna hydrologická sieť
Klimatický atlas Slovenska
Spravodajstvo monitoringu sucha SHMÚ
Pre viac informácií o počasí volajte meteorológovi: 0988 400 100 alebo 0988 400 200 alebo 0988 400 300
cena volania 0,996 € s DPH za každú začatú minútu volania
02 JÚL 2020

Výskyt veľkých krúp na Slovensku

METEOROLÓGIA | ANALÝZA | MIROSLAV ŠINGER
V roku 2019 sa na našom území vyskytlo niekoľko situácii s veľmi veľkými krúpami (s priemerom 5 cm a viac). Tie najväčšie mali priemer 8 cm a padali 27. júna 2019 v Košiciach. Sú to zatiaľ najväčšie zdokumentované krúpy na Slovensku v modernej histórii pozorovaní. Aj vzhľadom na tieto udalosti sme sa na základe dostupných ...
29 JÚN 2020

Extrémna búrka a prívalová povodeň na Muránskej planine

HYDROLÓGIA | SPRÁVA | MGR. MARTIN HALAJ, MGR. KATEŘINA HRUŠKOVÁ, PHD., MGR. TOMÁŠ TRSTENSKÝ
  Doterajší priebeh júnového počasia je typický výskytom vhodných podmienok pre tvorbu silných búrok a s nimi spojených nebezpečných prejavov. Z hydrologického hľadiska sú dôležité predovšetkým zrážkové úhrny a s nimi spojená odozva v dotknutom povodí. V posledných týždňoch sme svedkami častého výskytu prívalových povodní (bleskových povodní, angl. flash floods) v rôznych regiónoch Slovenska. V týchto prípadoch zaznamenávame ...
29 JÚN 2020

Deň Dunaja, 29.6.2020

HYDROLÓGIA | SPRÁVA | ING. JANA POÓROVÁ, PHD.
Od roku 2004 si každý rok,   29. júna, pripomíname „Deň Dunaja“. Tok Dunaja a jeho povodie predstavujú hodnotný a jedinečný ekosystém, ktorý poskytuje prostredie pre veľmi rôznorodú faunu a flórou, spája obyvateľov až 19 krajín Európy, aj preto je jedným zo základných pilierov formovania kultúrno-spoločenských, hospodárskych a obchodných vzťahov. ...
26 JÚN 2020

55 rokov od historickej povodne na Dunaji

HYDROLÓGIA | ANALÝZA | MGR. MARTIN HALAJ, ING. HANA HLAVÁČIKOVÁ. PHD.
  V uplynulých júnových dňoch sme si pripomenuli 55 rokov od ničivých povodní na Dunaji, spojených s pretrhnutím ochranných hrádzí a následným zatopením Žitného ostrova, evakuáciou obyvateľstva a vysokými materiálnymi škodami. Informácie o  povodni v roku 1965 boli zdokumentované slovenskými vodohospodármi a hydrológmi vo viacerých odborných publikáciách. Táto povodeň bola najväčšou povodňou na Dunaji ...
22 JÚN 2020

Hydrologická situácia k 22.06.2020

HYDROLÓGIA | SPRÁVA | ING. HANA HLAVÁČIKOVÁ
Vysoké úhrny zrážok v dňoch 19.6.-22.6. na Slovensku, ale aj v okolitých štátoch, a nasýtenosť povodí z početných lokálnych búrok vyskytujúcich sa v predchádzajúcich dvoch týždňoch spôsobili počas víkendu nárast vodných hladín viacerých slovenských tokov, ktoré dosiahli miestami stav zodpovedajúci 1. a 2. stupňu povodňovej aktivity (SPA).
18 JÚN 2020

V budúcom týždni suchšie a teplejšie počasie

METEOROLÓGIA | ANALÝZA | CYRIL SIMAN
Vlhké nestále a daždivé počasie s výskytom intenzívnych búrok trvá na našom území už približne dva týždne. V budúcom týždni by sa situácia mala zmeniť a zrážok by už malo byť menej.  

Rozhlas a televízia Slovenska Oddelenie meteorologie a klimatologie KAFZaM UK Bratislava Katedra fyzickej geografie a geoekológie PriF UK Bratislava European Centre for Medium-Range Weather Forecasts - ECMWF World Meteorological Organization Výskumný ústav vodného hospodárstva EurAqua Eumetsat Meteoalarm - Alerting Europe for extreme weather

skok na menu ↑


skok na začiatok stránky ↑